ua en ru

Як правильно митися на Чистий четвер, щоб цілий рік бути щасливим і успішним

Як правильно митися на Чистий четвер, щоб цілий рік бути щасливим і успішним Колаж РБК-Україна: Чистий четвер 2021

Чистий четвер в Україні в 2021 році православні християни відзначають 29 квітня. Це свято за три дні до Великодня символізує очищення тіла і душі, коли віряни вшановують пам'ять про Таємну вечерю Ісуса Христа, коли Спаситель омив ноги учням, і були встановлені таїнства причастя.

Вважається, що у Великий четвер при купанні можна змити з себе гріхи й очистити душу, а також зарядитися здоров'ям на цілий рік. Як же правильно митися в це чисте свято - читайте в нашому матеріалі нижче.

З давніх часів на Чистий четвер було заведено прибиратися у храмах на пам'ять про приготування Таємної вечері та обмивання ніг апостолам. Звідси й пішла традиція прибирати оселю в цей день і митися самому.

Як найкраще купатися на Чистий четвер

  • Поширена думка, що найефективніший час для купання у Великий четвер - саме до сходу сонця. Тоді, як вірять, можна весь рік бути здоровими і щасливими. Цього року в четвер, 29 квітня, схід сонця відбудеться 05:36.

При цьому важливо зауважити, що не всі священики однозначно поділяють таке судження - деякі церковні діячі наголошують, що очищення у цей день стосується не обмивання тіла, але чистоти душі, серця та очищення думок від негативу. А ось твердження про те, що на Чистий четвер потрібно обов'язково вмитися до сходу сонця, щоб "змити з себе гріхи і неприємності" - священики часом називають просто звичайним забобоном.

  • Ще одним переконанням щодо купання на Чистий четвер є читання молитви в цей час. У Бога важливо попросити вигнати з вашого життя весь негатив і звернутися по захист.
  • Вважається, що купатися краще стоячи під душем, а воду, що струмує по тілу людини, можна уявити у вигляді променів світла, що розсіюють морок.
  • Також згадаємо про таку традицію, як срібна монета у воді, коли людина вмивається вранці. З давніх-давен вірили, що так можна зберегти міцне здоров'я на цілий рік. Слов'янські дівчата вважали, що така вода може подарувати ще й красу.
  • Кажуть, що омиватися найкраще саме холодною водою, але не крижаною.