"Переднє" і "заднє" грудне молоко: молодим мамам пояснили, у чому різниця
Материнське молоко - найприродніша і найкраща їжа для новонародженого малюка. Зараз все більше й більше мам віддають перевагу саме такому природному способу вигодовування. Хоча тут є чимало нюансів: годувати за розкладом, чи вимогою, зціджуватися чи ні, як харчуватися, яке молоко корисніше для дитини - "переднє" чи "заднє".
На останнє питання відповіла у Facebook педіатр Олена Кащенко.
За словами лікарки і мами двох діток, "переднє" молоко - знаходиться в молочних протоках, його прийнято так називати через менший вміст жирів порівняно із "заднім" молоком. Яке в свою чергу вважають більш жирним, ситнішим і кориснішим.
Насправді ж молоко виробляється одне. А от чи стане воно "переднім" і "заднім" це залежить від: проміжків між годуваннями; використанням сосок, пляшок, докорму.
В чому ж різниця?
Вона полягає в кількості жирів, які містяться в молоці. При великих перервах між годуваннями молоко в грудях починає "розшаровуватись".
Маленькі жирові кульки - глобули осідають на стінках альвеол, а в протоках залишається молоко.
Це молоко має більше води, імунних факторів, є важливим і корисним.
Коли дитина їсть, жінка може відчувати поколювання в грудях - окситоциновий рефлекс.
Молоко з альвеол починає швидше виходити і змиває глобули зі стінок і тоді дитина починає отримувати "заднє" молоко.
Як уникнути розшарування молока
Сучасні рекомендації (на відміну від радянських) говорять, що дитину треба годувати за вимогою, а не за годинами, витримуючи певні інтервали.
Якщо годувати за вимогою, то молоко просто не встигає "розшаровуватись" і дитина споживає постійно більш менш однакової жирності молоко.
Таке молоко дає і їжу і втамовує спрагу.
Раніше вчені також назвали поширену дитячу звичку, яка може пошкоджувати мозок.