ru ua

Знайдено поховання з муміями жерців і статуєю незвичайного бога: фото сенсаційних знахідок

Знайдено поховання з муміями жерців і статуєю незвичайного бога: фото сенсаційних знахідок В Єгипті знайшли поховання з 59 муміями (фото: Egyptian Ministry of Antiquities / livescience.com)

Археологи знайшли унікальне поховання біля Каїра в Єгипті

Археологи зробили в Єгипті дивовижне відкриття та виявили в стародавньому некрополі унікальне поховання з великою кількістю саркофагів і артефактів.

Ця знахідка важлива ще й тим, що всі знахідки збереглися у відмінному стані, оскільки лежали під землею понад 2,5 тисячі років абсолютно недоторканими. Про це передає ВВС.

В некрополі Саккара недалеко від столиці Єгипту Каїра вченим в цілому вдалося знайти 59 саркофагів з муміями, а також 28 дерев'яних статуеток - ідолів древніх богів.

Разом з трунами були виявлені численні фігурки шабті, пише Live Science. Стародавні єгиптяни часто ховали мертвих з такими фігурками, позаяк вважали, що шабті знадобляться померлим у загробному житті.

Ці саркофаги перебували в 3-х шахтах, що єгипетські майстри 26 століть тому спорудили спеціально. Гробниці були розташовані одна над іншою.

За словами міністра туризму та старожитностей Єгипту Халіда аль-Анані, всі саркофаги та останки добре збереглися, незважаючи на свій вік.

У більшості саркофагів дослідники виявили мумії жерців і священнослужителів, а також високопоставлених чиновників.

Деякі такі гробниці були розмальовані.

Одна зі статуй зображує бога Птах-Сокера - злиття богів Птаха і Сокера.

"Саккара була названа Саккарой через бога Сокера. У пізній період існувала комбінація бога Птаха з Мемфіса і Сокера... Це унікально. Я ніколи раніше такого не бачив", - сказав колишній єгипетський міністр старожитностей Захі Хавасс.

Всі ці знахідки було вирішено виставити у Великому єгипетському музеї, який розташований неподалік від пірамід у Гізі.

Роботи в Саккарі ведуться єгипетською групою на чолі з Мустафою Вазірі, генеральним секретарем Вищої ради Єгипту старожитностей. Робота триває, і незабаром очікується відкриття нових трун та інших артефактів.

Знайдено поховання з муміями жерців і статуєю незвичайного бога: фото сенсаційних знахідокЗнайдено поховання з муміями жерців і статуєю незвичайного бога: фото сенсаційних знахідокЗнайдено поховання з муміями жерців і статуєю незвичайного бога: фото сенсаційних знахідокЗнайдено поховання з муміями жерців і статуєю незвичайного бога: фото сенсаційних знахідок

В Єгипті знайшли унікальне поховання, якому понад 2,5 тисячі років (фото: Egyptian Ministry of Antiquities / livescience.com)

Нагадаємо, нещодавно в Єгипті знайшли 14 непошкоджених 2500-літніх саркофагів.

Раніше ми писали, що археологи розкопали найдавніше поховання віком понад 8 400 років.