ua en ru

Шахраї викрали в українки шалені гроші: як працює схема та способи захисту

Шахраї викрали в українки шалені гроші: як працює схема та способи захисту Шахраї обікрали українку (колаж РБК-Україна)

В Україні шахраї й далі продовжують обкрадати людей. Зокрема, цього разу на гачок потрапила 65-річна мешканка Старокостянтинова Хмельницької області.

Про інцидент повідомила пресслужба Хмельницького РУП.

Так, на мобільний телефон до жінки зателефонував "працівник служби безпеки" одного з банків та заявив, що картку "заблоковано". Зловмисник розповів, що йому потрібні персональні дані картки, аби допомогти жінці. Тому жертва дала персональні далі, а шахрай зняв з рахунку 43,9 тис. грн.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі тривають слідчі дії.

Так, у поліції наголошують, що повідомляти особисті дані карток нікому не можна та не варто виконувати жодних прохань так званих працівників банку.

Для того, щоб не стати наступною жертвою шахраїв необхідно пам’ятати та дотримуватись простих правил:

  • Ніколи не повідомляйте ПІН-код третім особам (знайомим, працівникам банку, касирам та особам, які намагаються допомогти при використанні платіжної карти);
  • Нікому не повідомляйте CVV2-код, розташований у полі підпису на звороті вашої картки (три цифри після закінчення її номеру);
  • Установіть SMS-банкінг з отриманням повідомлень про всі операції по картці;
  • За жодних обставин не передавайте платіжну картку іншим особам. Не розголошуйте та не повідомляйте персональні дані або інформацію про платіжну картку на вимогу будь-яких сторонніх осіб;
  • Здійснюйте операції з використанням платіжних карток за допомогою банкоматів, установлених у безпечних місцях;
  • Для оплати в Інтернеті за допомогою картки краще використовувати домашній персональний комп’ютер зі встановленим антивірусним забезпеченням.