Масляна на порозі: рецепти млинців, які виходять завжди
Масляна у 2022 році розпочнеться зовсім скоро - 28 лютого. А це означає, що українським кулінарам знадобляться рецепти млинців. Адже за традицією, на Масляну на столах повинні бути обов'язково млинці, а також сир і вареники.
Які рецепти млинців вам точно знадобляться на Масляну і важливі секрети про їх приготування - читайте нижче.
Млинці на мінеральній воді
- Мінеральна газована вода - 450 мл
- Цукор - 3 ст. ложки
- Сіль - ½ ч. ложки
- Борошно - 220 г
- Рослинна олія - 2 ст. ложки
Половину води змішайте з цукром і сіллю, потім влийте її до борошна, перемішайте віночком до однорідності. Додайте до тіста воду, що залишилася, і масло. Перемішайте і смажте млинці на сухій сковороді з двох сторін до золотистого кольору.
Мінеральна газована вода зробить тісто повітряним і легким, а млинці будуть тонкими та ажурними.
Дріжджові млинці на воді
- Свіжі дріжджі - 20 г
- Цукор - 2 ст. ложки
- Борошно - 350 г
- Вода - 700 мл
- Яйця - 3 шт.
- Сіль - ½ ч. ложки
- Рослинна олія - 6 ст. ложок
Дріжджі подрібніть, змішайте з половиною цукру, 2 ложками борошна і залийте все 120 мл теплої води. Накрийте і поставте в тепле місце на пів години. Яйця збийте з цукром і сіллю.
У борошно влийте опару, яйця, воду, що залишилася (теплу). Збийте все до однорідності. Додайте масло і перемішайте. Накрийте і залиште ще на пів години.
Смажте млинці на сухій сковороді з двох сторін до золотистого кольору.
Бретонські млинці з гречаного борошна
- Гречане борошно - 200 г
- Вода - 400 мл
- Яйця - 2 шт.
- Сіль - 1 ч. ложка
- Вершкове масло - 50 г
Збийте борошно з водою, яйцем і сіллю до однорідності. Приберіть тісто в холодильник на годину. Потім поставте його на 20-30 хвилин в кімнатну температуру. Перед смаженням млинців - перемішайте.
Сковороду змастіть маслом. Налийте тісто і смажте з кожного боку до золотистого кольору.
Такі млинці можна робити з начинкою: обсмажте з одного боку 3 секунди, а потім викладайте на млинець шинку, тертий сир, помідор. Підверніть кутки та смажте до готовності.
Млинці з дірочками
- Борошно - 30 г
- Сіль - ½ ч. ложки
- Манна крупа - 250 г
- Вода - 420 мл
- Сухі дріжджі - 1 ч. ложка
- Розпушувач - 4 ч. ложки
У глибокій мисці збийте борошно, сіль, манку, теплу воду і дріжджі. Збивати краще блендером, щоб була однорідна маса. Додайте розпушувач і збивайте ще 4 хвилини.
Накрийте миску рушником і залиште на 2 години при кімнатній температурі. Перемішайте. Смажте на антипригарній сковороді на середньому вогні по кілька хвилин з кожного боку.
Секрети приготування млинців
Щоб млинці виходили вдалі, не рвалися і не прилипали, дуже важливо дотримуватися чітких пропорцій і вибирати правильний посуд.
Для смаження млинців варто використовувати спеціальну млинцеву сковороду - у неї невисокі бортики та відповідна товщина. Якщо такої немає, то беріть звичайну чавунну або сковороду з товстим дном.
Щоб млинці, які ви смажите на тефлоновій сковороді, не прилипали до дна і не рвалися - замішуйте тісто на гарячій воді безпосередньо перед випіканням.
Якщо в чавунній сковороді підгорають млинці, насипте попередньо в неї сіль і дайте трохи прогоріти. А потім приберіть пісок і протріть чистою серветкою.
Перед смаженням млинців прожарити сковороду і приберіть її на хвилину з плити. А потім змастіть її маслом. Процедуру потрібно повторювати кілька разів в процесі випікання. А ось масло не доливайте - це помилка.
Якщо млинець почав рватися - швидко приберіть його зі сковороди, потім добре протріть сковорідку, помийте, прожарте та змастіть маслом.
Не лийте багато тіста на сковороду, досить 2/3 стандартного ополоника. Далі - справа техніки, тісто має бути такої консистенції, щоб вам було легко круговими рухами розподілити його по дну сковорідки.
Час від часу тісто потрібно перемішувати, оскільки борошно може осісти на дно. І не додавайте багато цукру - від цього млинці рвуться.
Обов'язковий інгредієнт в тесті - це рослинна олія. На літр тіста має бути 40-50 мл.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як правильно святкують Масляну по днях.
А також ми розповідали, чим Масляна в Україні відрізняється від усіх інших.