ua en ru

Марина Порошенко: творча спільнота має підтримати Український культурний фонд

Марина Порошенко: творча спільнота має підтримати Український культурний фонд Фото: Марина Порошенко (eurosolidarity.org)
Автор: Styler

Складна ситуація, яка виникла навколо переобрання виконавчого директора Українського культурного фонду, пов’язана з тим, що Міністерство культури та інформаційної політики прагне у такий спосіб "вплинути на механізм розподілу державних коштів і контролювати грошові потоки".

Про це в інтерв’ю "Фактам" заявила екс-голова наглядової ради УКФ, голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (партія "Європейська солідарність"), Марина Порошенко.

За її словами, під час створення Українського культурного фонду в основу його діяльності було закладено прозорі європейські принципи стимулювання та підтримки творчих людей для реалізації сучасних культурних проектів.

"Зараз влада розглядає УКФ як бізнес-проект… Тому проти керівництва фонду і розпочалася брудна політична піар-кампанія. Тому і тисне на нього Міністерство культури", - наголосила Марина Порошенко.

На думку політика, якщо тиск влади не припиниться, то це може призвести до припинення діяльності УКФ, який "за три роки багато зробив для відродження культури в Україні".

Тому, за словами Порошенко, єдиний вихід для порятунку Українського культурного фонду - "об’єднання всього творчого співтовариства для його підтримки".