ua en ru

Ми як королі світу: пілот ЗСУ розкрив деталі секретних польотів на "Азовсталь"

Ми як королі світу: пілот ЗСУ розкрив деталі секретних польотів на "Азовсталь" Пілот ЗСУ розкрив деталі польотів на Азовсталь (відео)

Пілот ЗСУ розповів про польоти до Маріуполя, під час яких на "Азовсталь" доставлялися їжа, боєприпаси та медикаменти, а назад забирали поранених бійців. Він зізнається, що ці польоти були не просто дуже складними, а практично неможливими.

Відео інтерв'ю з пілотом вертольота розмістили на сторінці Сухопутних військ ЗСУ.

За словами пілота, всі операції були секретними та координувалися ГУР. У екіпажу було зовсім небагато часу, що вникнути в усі деталі та нюанси цих небезпечних польотів, а інформації було неймовірно багато. Кожен такий політ був індивідуальним випадком і кожен раз пілотам доводилося ризикувати, бо сили ворога були напоготові.

"У когось була доба на підготовку, у когось тиждень. А у когось лічені години. Основна складність полягала в тому, що необхідно було доставити вантаж вглиб противника на території понад 100 км. І саме все це відстань щільно охоронялося протиповітряною обороною противника", - розповідає пілот.

За всіма математичними розрахунками та тактиками, ці польоти зробити було майже неможливо. Але практика показала, що це реально. І всі пілоти здійснювали польоти.

"Головне для нас - це знати всі природні та штучні перепони. Щоб вони нам допомагали та не заважали", - додає військовий.

У зоні посадки вертольота в районі "Азовсталь" знаходиться 3 різних зенітних комплекси, які робили ці операції практично неможливими. Але всі пілоти розуміли, навіщо потрібно здійснювати ці польоти. Хоча 90% розуміли, що вони можуть не повернутися з цього завдання.

"Найсильніше хвилювання, коли йдеш до вертольота перед запуском. Але вже в процесі ми всі розуміли, що це просто робота. Ми працювали, робили те, що могли. І в цей момент, коли ми вже опинилися в Маріуполі і йшла висадка - це було почуття ейфорії", - розповів пілот.

Долетіти до Маріуполя і вдало приземлитися, вивантажити вантаж і завантажити поранених - це була тільки частина завдання. Потрібно було ще злетіти та дістатися до місця призначення. Пілот зізнався, що в його вертоліт потрапила ракета ПЗРК і відмовив один двигун. Його колегам в іншому вертольоті не пощастило - загинув пілот і весь екіпаж.

"Нам здавалося, що, якщо ми прийшли сюди, і ми зараз знаходимося в зоні ураження трьох зенітно-ракетних комплексів, і ми стоїмо тут і ми вивантажуємося. Що ми всі, ми як королі світу. Ми вже перемогли й все. Все буде добре", - додав військовий.