ua en ru

Кому категорично не можна їсти сало та в якому вигляді воно найкорисніше: відповідь вас здивує

Кому категорично не можна їсти сало та в якому вигляді воно найкорисніше: відповідь вас здивує Яка користь сала (freepik)

Як відомо, усі люди люблять сало. До того ж це не тільки смачний, але й дуже корисний продукт, який можна їсти всім. Сало можна запікати, смажити, солити, варити та робити намазку на хліб.

Про те, в якому вигляді сало найкорисніше, розповіла дієтологиня Наталія Самойленко в Instagram.

Так, для людей із нормальним здоров'ям допустима денна доза холестерину становить 300 мг, а для тих, хто пережив інфаркт – до 200 мг. Тобто вживання 30 г сала на день не тільки не підвищить рівень холестерину, а й навпаки, спалюватиме його.

У якому вигляді корисніше їсти сало

За словами фахівця, сало найкраще вживати в солоному або маринованому вигляді. Також, якщо його посмажити або коптити, то воно не принесе користі для здоров'я.

Користь сала

  • В продукті багато вітамінів, а саме: А, В1, В2, В3, В6, В12, D. До того ж в ньому є кальцій, цинк, фосфор, залізо, магній та селен;
  • У салі є холін – це вітамін B-комплексу, який бере участь у метаболізмі;
  • Продукт сприятливо впливає на судини та клітинні мембрани, тому що містить лецитин.

Окрім того, експерт розповіла, що сало краще їсти вранці або в обід. Все тому, що саме в цей час організм отримає потужне енергетичне підживлення.

Кому не можна їсти сала

Людям, у яких проблеми із серцево-судинними захворюваннями, потрібно відмовитися від солоного сала. Його можна вживати у невеликих кількостях свіже або свіжоморожене.