ua en ru

У київському вузі працює педагог, який ненавидить Україну: виступає на каналах "ДНР" і росТБ

У київському вузі працює педагог, який ненавидить Україну: виступає на каналах "ДНР" і росТБ У київському вузі працює викладач-сепаратист (колаж РБК-Україна)

У Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова працює викладач і професор Євгенія Більченко, яка ненавидить Україну. Вона називає владу в країні "неонацистським режимом", вважає війну на Донбасі громадянською. Не приховує того, що виступає на каналах "ДНР" і росТБ з заявами про те, що її принижують в Україні.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила студентка першого курсу цього навчального закладу Марія Прошковська.

Вона просить керівництво університету відрахувати її через відсутність реакції на скарги з приводу викладача-сепаратиста.

"Професорка Більченко не поважає країну в якій живе, працює і заробляє, мову цієї країни, вважає війну Росії проти України громадянською війною, демократично обрану владу - неонацистським режимом. Крім того, вона публічно заявляє про дружбу з Захаром Прилєпіним, виступає на телеканалах ДНР, Клименка та російському телебаченні, де розповідає про те, як її тут пригнічують", - розповіла студентка.

За словами Прошковської, викладач культурології каже, що разом з керівництвом університету "підтирається" скаргами на неї.

У київському вузі працює педагог, який ненавидить Україну: виступає на каналах "ДНР" і росТБ

Викладач Євгенія Більченко (фото: facebook.com/yevzhik)

"Викладаючи гуманітарні дисципліни філософського спрямування не важко транслювати ті чи інші особисті погляди як істину. Достатньо подивитись на YouTube її лекції, що є частиною учбової програми на теми, пов’язані в сучасністю. Я пройшла Революцію Гідності, допомагала армії і цивільним, виховую свого сина в повазі і любові до України, а тому просто не можу вчитись далі у Євгенії Більченко та в університеті, який паплюжить всі принципи державної вищої освіти і на 7 році війни закриває очі на подібні резонансні речі", - написала студентка.

Марія Прошковська вважає, що у викладача може бути своя громадянська позиція, але він повинен поважати державу, в якій живе. Заяву про відрахування дівчина планує подати 26 січня.

В коментарях її пост викликав небувалий резонанс.

  • Марія, вони не варті таких вчинків. Залишайся в магістратурі та відстоюй свою думку..
  • Маріє! Молодець, якщо таких буде більше за Україною хороше майбутнє, а таких як Більченко не буде в учбових закладах. Слава Україні!!!
  • Не можна йти з вузу і залишати його на поталу ватанам. Хай паразити йдуть з вузу і не отруюють студентів.
  • Не треба йти з універу. Не ходіть на її заняття всім факультетом, вона сама звільниться. Бойкотуйте її пари, або колективну заяву напишіть з підписами.
  • Нехай звільняється це лайно! Дівчино! А хто дітей буде вчити? Ніяких заяв!

Також відзначимо, що на сайті Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова вже з'явилася реакція на антиукраїнські заяви Євгенії Більченко.

"Викладач кафедри культурології та філософської антропології Євгенія Більченко декілька днів тому опублікувала в соціальних мережах допис щодо Закону України «Про функціонування української мови як державної», в якому в неприпустимій і неприйнятній формі висловилася проти української мови, українських громадян та Української держави. Такі висловлювання зустріли рішуче несприйняття з боку керівництва університету, студентського загалу та професорсько-викладацького складу університету, які у соціальних мережах рішуче засудили такі висловлювання, як антиукраїнські й антинародні, такі, що йдуть врозріз з моральними принципами та переконаннями колективу Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова", - сказано в повідомленні.

Більшість керівництва навчального закладу виступає за відсторонення від посади викладача, але університет буде діяти відповідно до чинного законодавства.

Як ми раніше повідомляли, солдат ВСУ влаштував відеочат з "ДНР" і злив секретну інформацію "братнього народу".