ua en ru

Грибників попередили про небезпеку, яка може коштувати здоров'я чи навіть життя (фото)

Грибників попередили про небезпеку, яка може коштувати здоров'я чи навіть життя (фото) Гриб Агроцибе ранній  (facebook.com/groups/hrybni.nayidky)

Українських грибників попередили про поширений міф, що гриби поїдені тваринами є їстівними. Однак, це не так і така помилка може коштувати здоров'я або навіть життя.

Зокрема, істівний гриб Агроцибе ранній майже неможливо знайти неушкодженими комахами, повідомив у Facebook-спільноті "Гриби України" Євген Руденко.

Що відомо про гриб

Зокрема, найчастіше ці гриби пошкоджують жуки-стафіліни. Причому пошкодження жуками настільки характерні, що їх можна віднести до видових ознак гриба.

"Зазвичай вони прогризають шапку знизу, роблячи отвір у гіменофорі, часто не споживаючи його тому він звисає біля отвору у вигляді лохмоття, і вгризаються у м'якуш шапинки, роблячи в ньому цілі камери до самої кутикули. При цьому при огляді шапки зверху помітні "прозорі" вічка. Однак, не рідко вони прогризають шапинку наскрізь", - написав Руденко.

Також зараз можуть бути й інші види схожі на ці.

Окрім того, важливо знати, що визначати їстівність грибів потрібно виключно за точною ідентифікацією виду та по його видовим ознакам. Тобто варто зважати на те, що їстівний гриб можуть пошкодити отруйні комахи.

Додамо, що гриб Агроцибе ранній придатний до споживання. До того ж досвідчені грибники-гурмани їдять його свіжим, тобто без попереднього відварювання.

Грибників попередили про небезпеку, яка може коштувати здоров'я чи навіть життя (фото)Грибників попередили про небезпеку, яка може коштувати здоров'я чи навіть життя (фото)Грибників попередили про небезпеку, яка може коштувати здоров'я чи навіть життя (фото)Грибників попередили про небезпеку, яка може коштувати здоров'я чи навіть життя (фото)Гриб Агроцибе ранній (facebook.com/groups/hrybni.nayidky)