ru ua

Дві області України готові вийти з "червоної" зони: де можуть послабити карантин

Дві області України готові вийти з "червоної" зони: де можуть послабити карантин Дві області України можуть послабити карантин (Колаж РБК-Україна)

Карантин можуть послабити у двох областях України. Таке рішення готова прийняти державна комісія з техногенно-епідемічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі "Україна 24".

Першою з "червоної" в "жовту" карантинну зону може перейти Івано-Франківська область. Також через кілька днів можуть послабити карантинні обмеження в Закарпатті.

"В Україні дійсно стабілізувалася кількість нових випадків. Івано-Франківська область, швидше за все, завтра буде виведена з "червоного" рівня епідбезпеки. Вони досягли показників, які дозволяють перевести її в "жовтий" рівень. Закарпатська область також вийде з "червоного" рівня через день-два", - повідомив Віктор Ляшко.

Він зазначив, що ситуація в західних областях України говорить про те, що в середньому зростання захворюваності та вихід до показників з "червоного" в "жовтий" рівень займає від трьох до чотирьох тижнів.

Крім того, головний санітарний лікар України вважає, що введення тотального карантину вдасться уникнути.

"Україна 39-я по смертності в Європі й 48-я у світі. Ми не на перших місцях. Бувають дні, коли фіксується велика кількість випадків для нашої країни, в порівнянні з іншими. Складний період, який ми проходимо в адаптивному карантині. Тотального карантину не буде, адаптивний карантин можна використовувати без тотального локдауна. Головне – дотримуватися норми", - підкреслив Ляшко.