Alkogol' vo vremya beremennosti: Suprun sdelala vazhnoye preduprezhdeniye 68/5000 Алкоголь під час вагітності: Супрун зробила важливе попередження

Alkogol' vo vremya beremennosti: Suprun sdelala vazhnoye preduprezhdeniye 68/5000 Алкоголь під час вагітності: Супрун зробила важливе попередження
Супрун розповіла, чим небезпечно вживати алкоголь при вагітності (колаж РБК-Україна)

Уляна Супрун розповіла, що алкоголь може спричинити викидень

В. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла, чим небезпечно вживати алкоголь при вагітності. По даним чиновниці, алкоголь негативно вплаває на прикріплення зародку та його формування. Як саме алкогольні напої впливають на вагітність вона розповіла у своїй публікації у Facebook.

"Токсичний вплив будь-якого алкогольного напою для плоду співставний із важким похміллям у дорослої людини. Для мозку дитини, яка розвивається, це дуже важко та завжди має негативні наслідки. Крім того, алкоголь може стати причиною викидня або порушення прикріплення зародку у матці", - пише вона.

Супрун вважає, що пити алкоголь не можна протягом всієї вагітності. Які проблеми може викликати вживання алкоголю під час виношування дитини:

  • Алкоголь у першому триместрі може вплинути на розвиток клітин серця, а протягом усієї вагітності підвищує ризик появи судинних мальформацій і дефектів міжпередсердної перегородки.
  • Нервова система закладається у перші два місяці, але формується протягом усієї вагітності. Алкоголь може спричинити проблеми з навчанням та запам'ятовуванням у дитини в майбутньому.
  • Печінка плоду формується протягом усієї вагітності, і дитина в утробі не здатна вивести алкоголь зі свого організму.
  • Алкоголь може спричинити збій у формуванні дихальної системи та призвести до передчасного народження.
  • Під час другого триместру алкоголь на 68% підвищує ризик народження дитини з малою вагою.
  • Випитий мамою алкоголь уповільнює розвиток суглобів дитини, тому у майбутньому можуть виникати проблеми з пересуванням.
  • Через вживання спиртних напоїв, може розвинутись фетальний алкогольний синдром. Основні його симптоми — зміна рис обличчя (тонка верхня губа, широке пласке перенісся, маленька та вузька очна щілина), зменшення довжини пальців та погіршення координації після народження.

Alkogol' vo vremya beremennosti: Suprun sdelala vazhnoye preduprezhdeniye 68/5000 Алкоголь під час вагітності: Супрун зробила важливе попередження

Супрун розповіла, чим небезпечно вживати алкоголь при вагітності (ілюстративне фото: pixabay.com)

Чиновниця також додала. Що більше ніж 35% жінок в Україні вживають алкоголь під час вагітності.

"За даними ВООЗ, в Україні один із найвищих у світі рівнів поширення фетального алкогольного синдрому — 50 випадків на 10 тисяч людей. Дослідження 2012 року свідчить, що 25-35% жінок вживали алкоголь під час вагітності. Також багато жінок вважають “маленькі” дози алкогольних напоїв не шкідливими — особливо під час останнього триместру вагітності. Але це не так. Жінка має повідомити лікарю, якщо регулярно вживала алкоголь, але припинила, коли дізналася про вагітність — і допускає, що пила, коли вже була вагітна. Чим раніше припинити вживати алкоголь, тим менше шкоди зазнає організм малюка. Також якщо жінка тільки намагається завагітніти, варто припинити вживання алкоголю. Адже можна вже бути вагітною, але ще не знаєте про це", - додала вона.

Alkogol' vo vremya beremennosti: Suprun sdelala vazhnoye preduprezhdeniye 68/5000 Алкоголь під час вагітності: Супрун зробила важливе попередженняAlkogol' vo vremya beremennosti: Suprun sdelala vazhnoye preduprezhdeniye 68/5000 Алкоголь під час вагітності: Супрун зробила важливе попередження

Супрун розповіла, чим небезпечно вживати алкоголь при вагітності (скріншот: facebook.com/ulanasuprun)

Нагадаємо, що раніше Супрун висловилася про сексуальну освіту.

До цього Супрун попередила майбутніх батьків.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся