ru ua

26 серпня: яке свято і що категорично не можна робити в цей день

26 серпня: яке свято і що категорично не можна робити в цей день 26 серпня - день Тихона Страсного (Фото: колаж РБК-Україна)

У день Тихона Страсного 26 серпня прибирали свої домівки від бруду, проганяючи й нечистого, а також дотримувалися важливих правил

Який сьогодні свято. 26 серпня в народі вшановується Тихон Страсний. У цей день вшановується пам'ять єпископа Тихона Задонського, який був канонізований у 19-му столітті за чудеса та зцілення, які відбувалися біля мощей священнослужителя. Наші предки у свято наводили лад в льохах, сараях та зимових сховищах - таким чином позбуваючись не тільки від вогкості та гнилі, а й від пристріту.

Також віруючі 26 серпня проводили особливий обряд. Прийнято було брати в руки ікону Божої Матері "Страсної" та обходити з нею свій будинок, проганяючи нещастя і біди, які могли набігти "зі сторони".

Також люди на Тихона Страсного молилися про спокій і здоров'я - як тілесне, так і духовне. Справа в тому, що єпископа ще за життя вважали захисником від смутку, туги, депресії та біснування.

26 серпня: яке свято і що категорично не можна робити в цей день

26 серпня - свято Тихона Страсного, на честь святителя Тихона Задонського (Фото з відкритих джерел)

У день Тихона існують певні заборони, правила і традиції. Наприклад, категорично не можна злиться, лихословити, заздрити і обманювати інших людей - вважається, що ці гріхи на Тихона Страсного особонно згубні та руйнівні для людини, і можуть принести істотні нещастя порушнику.

Також 26 серпня прийнято стежити не тільки за душевною чистотою, але і за порядком в хаті, і весь бруд, що назбирався, ретельно прибирали, а приміщення добре провітрювали.

Крім того, господарі займалися заготівлею сіна і готували для нього зимове сховище - тоді можна було захиститися від пристріту і лихого слова.

Зазначимо, що безліч приказок на Тихона пов'язані саме з урожаєм... і звичайно ж із погодними явищами - спостерігаючи за ними можна було дізнатися, що принесе осінь.

Прикмети на день Тихона Страсного:

  • Якщо на Тихона грибівно, то буде й хлібовно;
  • Тихий вітер на Тихона – до вітряного вересня;
  • Сильні вітри принесуть дощовий місяць;
  • Якщо над лісом парний туман пішов - чекай багато грибів;
  • Якщо на Тихона Страсного сова всю ніч шугає, то погода різко зміниться;
  • На Тихона місяць роги вниз опустив - чекай на негоду.

26 серпня: яке свято і що категорично не можна робити в цей день

Ілюстративне фото (pixabay.com)

Нагадаємо, раніше ми розповідали про церковний календар для українців на серпень 2019 року.