14 вересня: яке свято і що категорично не можна робити в цей день
Сьомін день 14 вересня називали також Новоліття або Слов'янський Новий рік. Пращури святкували початок Бабиного літа і проводили обряди, а також дотримувалися важливих правил
Яке сьогодні свято. 14 вересня православні вшановують святого Симеона, який володів даром передбачення та міг зцілювати тілесні недуги і душевні хвороби. Також праведник був засновником столпництва. В народі свято отримало назву Сьомін день і вважався початком Бабиного літа. Пращури в цей день здійснювали особливі обряди, завершували збирання ярих та дотримувалися особливих правил.
Сьомін день починали з розведення нового вогню, добутого шляхом тертя сухого дерева. Потім від цього полум'я починали топити у хатах і лазнях.
14 вересня християни вшановують пам'ять святого Симеона - праведника і засновника столпництва (Фото з відкритих джерел)
Такий процес оновлення - 14 вересня церква святкує Новоліття (початок індикту) - співзвучний із прадавнім звичаєм в Київській Русі відзначати у цей день Слов'янський Новий рік.
Заборонялося в цей день їсти вугрів, бо цю рибу називали змієм, якого чаклуни використовували проти людей. 14 вересня вона нібито виходила з води, змивала з себе болячки і хвороби і могла "передати" їх безтурботним рибалкам.
Перша зустріч осені (Бабине літо) проходила під ігри та хороводи, а обряд називався "Осенини".
Початок індикту, або церковне новоліття святкують 14 вересня (Зображення з Свято-Троїцького храму в Маріуполі; фото: lampada.in.ua)
У Сьомін день вважалося доброю прикметою святкувати новосілля - вірили, що тоді в новому житлі завжди буде достаток і мир в родині. Причому чим ситніше та яскравіше вдасться відзначити переїзд в новий будинок, тим більше добра в ньому і залишиться від багатолюдного бенкету.
Ще існувало особливе повір'я, пов'язане з боротьбою з комахами в будинках - їх було прийнято закопувати в землю - "ховати". Казали, що якщо вбити муху до Сьоміна дня, то народяться ще сім - але якщо в цей день, що сім мух самі помруть.
Головні прикмети на Сьомін день:
- Якщо Сьомін день буде теплий, то зима також буде м'яка і не холодна;
- Суха погода на Сьомін день віщує таку ж суху всю осінь;
- Якщо 14 вересня будуть опади, то чекай дощі до зими.
Нагадаємо, що раніше став відомий графік з датами шкільних канікул 2019-2020 в Україні.
Також ми писали про те, що з'явився графік святкових і вихідних днів в Україні у 2020 році.