У Житомирській області ліквідовано могильник радіоактивних відходів
В Україні з часів СРСР залишилися декілька "історичних" сховищ, які містять радіоактивні відходи
У Житомирській області ліквідовано могильник радіоактивних відходів. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Державної інспекції ядерного регулювання України.
Повідомляється, що в Україні є декілька "історичних" об’єктів (сховищ), які містять радіоактивні відходи (РАВ), утворені в результаті військових програм колишнього СРСР. Наразі проводиться робота з їх переведення у екологічно безпечний стан. Така робота передбачена "Загальнодержавною цільовою екологічною програмою поводження з радіоактивними відходами".
Крім того, в рамках такої роботи, Кабінет міністрів України уклав угоду з Організацією НАТО з підтримки із поводження з радіоактивними відходами, пілотним проектом якої стало вилучення радіоактивних відходів із сховища "Вакуленчук" у Житомирській області і рекультивація території.
Підприємством ТОВ "НТ-Інжиніринг", визначеного виконавцем робіт проведені роботи з вилучення зі сховища радіоактивних відходів у вигляді відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання і їх перевезення.
"Також, виконані роботи з вилучення та фрагментації твердих РАВ у вигляді залізобетонних конструкцій сховища, переведення рідких РАВ, відкачаних зі сховища, у твердий стан шляхом їх цементування, передачі цих РАВ на захоронення...Держатомрегулюванням, також, було розглянуте та погоджене технічне рішення щодо поводження з рідким середовищем, виявленим у звільненому від РАВ тілі сховища "Вакуленчук", представлене ліцензіатом, відповідно до умов виданої ліцензії", - йдеться у повідомленні.
Фото: у Житомирській області ліквідовано могильник радіоактивних відходів
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що після того, як четвертий реактор у Чорнобилі накрили новим саркофагом, стало відомо, скільки часу люди не зможуть жити в цій зоні. За прогнозами, це 24 тисячі років.