Закон про протимінну діяльність планують змінити

Закон про протимінну діяльність планують змінити
Ілюстративне фото (flickr.com/ministryofdefenceua)

Для зміни закону в парламенті створять робочу групу

У Верховній раді створять робочу групу з напрацювання законопроекту про внесення змін у закон "Про протимінну діяльність в Україні". Про це повідомив голова Комітету Верховної ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, рішення розробити зміни в робочій групі підтримала більшість комітету. Крім того, в робочу групу планують включити представників відомств, які займаються розмінуванням. Зокрема, Міністерство оборони, Держслужбу з надзвичайних ситуацій і Міністерство внутрішніх справ.

"Це закон України минулого скликання. Проте до цих пір цей закон не працює і назріло питання про внесення змін до нього. Я буду пропонувати створення на базі нашого комітету робочої групи по змінах до цього закону. 15 "за". Рішення прийнято одноголосно", - заявив Завітневич.

Так, на комітеті відбулася презентація концепції змін до Закону України "Про протимінний діяльність в Україні" від 6 грудня 2018 № 2642-8. За словами заступника міністра оборони Анатолія Петренка, законопроект потребує внесення змін в частині створення окремого регулятора, який координуватиме зусилля по процесу розмінування

"В редакції закону, яка була схвалена визначає порядок створення протимінної діяльності в цілому. Однак темп і обсяг робіт є низьким. Поліпшити цю діяльність можливо за рахунок об'єднання зусиль і систематизація роботи. Пропозиція полягає в тому, щоб використовувати наявну структуру, створити регулятора у вигляді комісії. Чому регулятор - потрібно збільшити обсяг, масштаб робіт ", - заявив Петренко.

За його словами, в Україні потрібно розмінувати близько 16 тисяч квадратних кілометрів території.

"Ми ведемо роботу з контролю якості тих ділянок, які очищаються. За нашими оцінками, щонайменше 16 тисяч квадратних кілометрів забруднені і складають мінну небезпеку", - додав він.

Нагадаємо, у квітні парламент вже вносив зміни в цей закон. Передбачалося удосконалення механізмів залучення фінансування протимінної діяльності на Донбасі.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що з початку війни на Донбасі розмінували більше 4 тисяч гектарів землі, сапери знешкодили понад 254 тисяч вибухонебезпечних предметів. Також зазначалося, що за час російської агресії на Донбасі від мін загинули 27 дітей.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся