Провідні британські банки замішані у відмиванні 749 млн доларів з Росії, - The Guardian

Провідні британські банки замішані у відмиванні 749 млн доларів з Росії, - The Guardian
Фото: британські банки підозрюють у корупції

У корупційну схему по відмиванню грошей з Росії залучені 17 британських банків

Провідні британські банки, включаючи HSBC, Lloyds, Barclays, виявилися залучені в схему по відмиванню 749 млн доларів з Росії. Про це повідомляє The Guardian.

HSBC, Royal Bank of Scotland, Lloyds, Barclays і Coutts входять в число 17 банків, розташованих у Великобританії і підозрюваних в участі у корупційній схемі.

Документи, якими володіє The Guardian, показують, що за період з 2010 по 2014 рік з Росії було вивезено не менше 20 млрд доларів США. Однак справжня цифра може становити 80 млрд доларів.

Джерело видання, що бере участь в розслідуванні, вважає, що гроші з Росії були "вкрадені або мали злочинне походження".

"За оцінками детективів, у схемі беруть участь близько 500 осіб. До них належать олігархи, московські банкіри і люди, пов'язані з ФСБ", - зазначають у виданні.

Повідомляється, що Ігор Путін, двоюрідний брат президента Росії Володимира Путіна, знаходився на високій посаді в одному з московських банків, в якому знаходилися рахунки, пов'язані з даною схемою.

У документах міститься інформація про 70 тис. банківських транзакцій. 1 920 з них пройшли через банки Великобританії та 373 через банки США.

Нагадаємо, 2 березня в Росії опублікували розслідування про "таємну імперію" Медведєва.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся