ru ua

У Харкові 26 червня відбудеться засідання госпсуду з питання банкрутства компанії ТОВ "Автосервіс-Т" нардепа Святаша

У Харкові 26 червня відбудеться засідання Харківського господарського суду з питання банкрутства компанії ТОВ "Автосервіс-Т". Даний судовий розгляд проходить в рамках низки банкрутств підприємств групи компаній "АІС". За інформацією учасників ринку, особливістю справи є той факт, що ініціатором банкрутства виступають не банки-кредитори, а сама група "АІС".

Нагадаємо, Державна податкова служба висунула грошові вимоги компаніям групи "АІС" народного депутата фракції Партії регіонів Дмитра Святаша за несплату податків на загальну суму близько 680 млн грн.

Відзначимо, за рішенням судів визнані боржниками майже десятка банків також кілька великих компаній - автотрейдерів, а саме "Корпорація" Співдружність комп "," Інтер Авто"- офіційний дилер Mazda і Suzuki на півдні Україні, ТОВ" Авто-Холдинг "і" Кременчуцький автоскладальний завод "(КрАСЗ), які пов'язують з депутатом фракції Партії регіонів Дмитром Святашем. Загальна сума заборгованості за кредитами на підставі судових рішень перед "ВТБ","Альфа-банком","Укрсиббанком","Сведбанком"перевищує 3,5 млрд грн.

Раніше було винесено цілий ряд судових рішень про визнання банкрутами ряду підприємств, що входять до групи "АІС" депутата Святаша та його партнера Василя Полякова. Судові процеси були ініційовані банками-кредиторами "АІС".

Одночасно пішли грошові вимоги ДПС. Зокрема, найбільшими боржниками бюджету названі: корпорація "Співдружність КОМП" (вимоги ДПС в Шевченківському районі Києва на 670 тис. грн), автоскладальний завод КрАСЗ (вимоги Кременчуцької об'єднаної державної податкової служби в Полтавській області на 87 млн грн), ТОВ "Автосервіс Т" ( вимоги ДПС в Харківській області на 594 млн грн).

Найбільші податкові претензії ДПС виставляє компаніям групи "АІС" в Харкові.

Сума податкових заборгованостей компаній депутата Святаша фактично розмірна 1/8 частини харківської казни. Сам депутат відмовився коментувати даний факт.

Зазначимо, що за інформацією Державної служби статистики, загальна сума державних субсидій сім'ям для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг в січні-квітні 2012 року склала близько 52 млн гривень, що в 10 разів менше заборгованості Святаша перед Харковом.

Також відзначимо, що нардеп 1 червня в Харкові відкрив дитячий майданчик. Тут розташований мажоритарний округ, за яким Дмитро Святаш збирається балотуватися у Верховну Раду України на парламентських виборах в жовтні 2012 р. У той же час, як повідомляє громадська організація "Спільна справа", закупівля і монтаж цих дитячих майданчиків відбувається за рахунок держбюджету.