ru ua

В Україну приїдуть голландські експерти для експертизи знайдених картин

В Україну приїдуть голландські експерти для експертизи знайдених картин Фото: Генеральна прокуратура України

Після завершення експертиз картини будуть урочисто передані представникам Нідерландів

В Україну приїдуть голландські експерти для експертизи знайдених картин, які було викрадено з музею Westfries у 2005 році, а в подальшому перевезено на територію України. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України.

Як зазначається, сьогодні заступник Генпрокурора Євгеній Єнін провів робочу зустріч з представниками Національної поліції та Національної прокуратури Королівства Нідерландів стосовно успішної операції, проведеної правоохоронними органами України з відшукання картин.

Під час зустрічі Єнін наголосив на готовності української сторони повернути твори мистецтва законному власнику, а також повідомив, що Генеральна прокуратура, зі своєї сторони, надаватиме всебічне сприяння.

"Сторони обговорили питання міжнародно-правового співробітництва між країнами а також процедуру передачі картин. У ході зустрічі учасники досягли домовленостей про направлення голландських експертів до України для підтвердження ідентичності знайдених картин. Після завершення експертних досліджень твори мистецтва будуть урочисто передані представникам Королівства Нідерландів", - йдеться у повідомленні.

Крім того, за результатами зустрічі було узгоджено дату та місце урочистої передачі творів мистецтва.

Нагадаємо, Служба безпеки Україна виявила кілька картин XVI-XVII століть, вкрадені з музею Westfries у нідерландському Хорне.

Зазначимо, пізніше в посольство Нідерландів в Україні невідомий приніс ймовірно одну з викрадених картин з музею Westfries у нідерландському Хорні.