ru ua

Української льотчиці Савченко немає в московському СІЗО "Лефотово", - адвокат

Української льотчиці Надії Савченко немає в московському СІЗО "Лефотово".

Української льотчиці Надії Савченко немає в московському СІЗО "Лефотово". Про це повідомив один з адвокатів Савченко Марк Фейгін у своєму Facebook.

"Ну, як би ситуація набуває інтригуючий оборот. В СІЗО "Лефортово" Надії Савченко немає. Так заявила адміністрація установи", - написав Фейгін.

При цьому другий адвокат Савченко Микола Полозов у своєму Twitter повідомив, що українка може перебувати в московському СІЗО-6 (жіночий ізолятор зі спецблоком для колишніх співробітників органів).

"Ситуація з Савченко. Адвокату Новікову в СІЗО, заявили, що вона в СІЗО-6. А в СІЗО-6 всі пішли додому, запропонували дзвонити завтра", - написав Полозов.

Раніше офіційний представник Слідчого комітету Російської Федерації Володимир Маркін повідомив, що Савченко проведуть психіатричну експертизу в Москві

Перед цим адвокат Марк Фейгін повідомив, що Савченко ще в понеділок, 22 вересня, етапували з воронезького СІЗО в невідомому напрямку. Захист дізнався про це тільки сьогодні вранці. При цьому адвокат припустив, що Савченко доставили в Москву.

27 серпня 2014 р. Воронезький облсуд прийняв рішення залишити Савченко під вартою до 30 жовтня 2014 р. Також суд постановив провести Савченко психіатричну експертизу в інституті Сербського в Москві. У свою чергу Савченко написала заяву про заборону проводити над нею якісь тести, або застосовувати психологічні або фізичні методи впливу.

33-річна Надія Савченко - старший лейтенант, штурман-оператор вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України. Під час антитерористичної операції на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону "Айдар". При цьому залишалася діючим офіцером ВСУ. Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила в полон терористів 18 або 19 червня. 8 липня стало відомо, що Савченко знаходиться під вартою в Росії в слідчому ізоляторі Воронежа. Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на востокеУкраины двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії - Ігоря Корнелюка і Антона Волошина.

.