ru ua

Український омбудсмен підозрює влади РФ у цілеспрямованій дискримінації кримських татар

Український омбудсмен підозрює російські влади у цілеспрямованій дискримінації кримських татар за національною ознакою.

Український омбудсмен підозрює російські влади у цілеспрямованій дискримінації кримських татар за національною ознакою. Про це йдеться в листі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської до уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової.

"З повідомлень у засобах масової інформації та звернень на ім'я омбудсмена України представників кримських татар можна зробити висновок про те, що протягом кількох місяців правоохоронні органи Криму і Російської Федерації чинять постійний тиск на кримськотатарський народ і Меджліс, який є не просто представницько-виконавчим органом кримськотатарського народу, а фактично духовним центром об'єднання всіх кримських татар", - йдеться в листі.

За словами Лутковської, тиск на кримських татар почалося з заборони в'їзду на територію Криму лідеру корінного народу Криму Мустафі Джемільову. Згодом був заборонений в'їзд на територію Криму голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, а членів Меджлісу почали викликати в прокуратуру для дачі різного роду відомостей. Під приводом розслідування обставин проведення акції 3 травня були проведені обшуки в будинках і квартирах членів Меджлісу, в медресе, в школі, в мечеті, у приміщеннях редакції газети "Авдет" і фонду "Крим", а також у власне будівлі Меджлісу і, згодом, оголошено про виселення з будівлі Меджлісу.

"Зазначені дії влади Російської Федерації щодо кримськотатарського народу, що порушують низку фундаментальних прав і свобод, придбали характер систематичних і дають привід для підозр про цілеспрямовану дискримінації кримських татар за національною ознакою", - зазначає у своєму зверненні Лутковська.

За її словами, це також підтверджується відсутністю випадків подібного масового і послідовного переслідування осіб, що належать до інших етнічних груп, так і фактами бездіяльності правоохоронних органів та органів влади у випадках порушення прав і свобод представників кримських татар. Лутковська також зазначила пасивність з боку правоохоронних органів у розслідуванні таких резонансних справ, як вбивство Решата Аметова, зникнення Тимура Шаймарданова, викрадення громадського активіста Сейрана Зинединова.

Нагадаємо, 16 вересня співробітники ФСБ влаштували обшук в будівлі кримськотатарського меджлісу.