Україна запустить альтернативний транзитний маршрут поставок товарів в Грузію і Казахстан 15 січня

НовиниЕкономіка    13.01.2016 - 12:57
Фото: Арсеній Яценюк
Фото: Арсеній Яценюк

Про це в ході засідання Кабміну повідомив Яценюк

Україна запустить альтернативний залізничний транзитний маршрут поставок товарів в Грузію і Казахстан 15 січня 2016 року. Про це в ході засідання Кабінету міністрів України в середу, 13 січня, повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Міністерство інфраструктури "Укрзалізниця" проводять засідання в Баку з тією метою, що на цьому тижні відбудеться перший експериментальний потяг за маршрутом "Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан", який фактично дасть можливість українській економіці знайти альтернативний шлях постачання товарів на ті ринки, які завжди були українські, але в зв'язку з російським і транзитним торговим ембарго нам зараз вкрай складно доставляти ці товари", - сказав Яценюк

Він додав, що відповідний маршрут може бути запущений вже 15 січня.

"Після підписання відповідних угод я прошу тоді, якщо нам вдасться, в п'ятницю ми запускаємо перший експериментальний потяг, і далі активно працюємо з нашими партнерами з тим, щоб побудувати альтернативний шлях поставок українських товарів", - додав Яценюк.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 12 січня в ході телефонної розмови обговорив з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим ситуацію, що склалася у зв'язку з російським ембарго на українську продукцію і заборона на транзитні перевезення.

"Казахстанська сторона підтвердила свою налаштованість на виконання чинних двосторонніх і багатосторонніх угод з Україною з метою недопущення будь-яких дискримінаційних заходів українсько-казахстанської торгівлі", - йдеться в повідомленні прес-служби Порошенка.

Варто відзначити, що 4 січня Росія повністю припинила транзит українських товарів через свою територію.

"Міністерство економічного розвитку і торгівлі України повідомляє, що станом на 4 січня 2016 року Російська Федерація повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію. Ця заборона Російської Федерації є непрозорим, невиправданим і носять дискримінаційний характер", - йдеться в повідомленні прес-служби МЕРТ України.

Читайте в розділі

Заборгованість підприємств перед "Нафтогазом" за газ становить близько 23 млрд гривень

Данилюк закликав парламент проголосувати за реформу ДФС

Кабмін розподілив 100 млн гривень на виплату компенсації за житло 240 сім'ям військових

On Top