Україна має намір стати частиною східноєвропейського газового хаба, - Яценюк

НовиниЕнергетика    09.09.2015 - 18:47
Фото: Арсеній Яценюк і Єва Копач
Фото: Арсеній Яценюк і Єва Копач

Будівництва газового інтерконнектора між Україною та Польщею обійдеться для Києва у 160 млн дол

Україна має намір стати частиною газового енергетичного хаба з європейськими партнерами. Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк по завершенні зустрічі з главою уряду Республіки Польща Євою Копач у Варшаві, повідомили у прес-службі Кабміну.

"Україна хоче стати частиною великого газового енергетичного хаба, який зараз розробляється Польщею, Румунією, Угорщиною та Словаччиною. Це означає, що перетоки газу між нашими країнами будуть вільні, і ми зможемо вільно торгувати без будь-яких обмежень", - зазначив Яценюк.

За його словами, це ще один крок України до енергонезалежності. При цьому український прем'єр додав, що створення великого газового енергетичного хаба відповідає всім критеріям і стандартам енергетичної політики у Європейському союзі, а також третьому енергетичному пакету і Європейській хартії.

"Це ще один шлях, як нам зробити ціну на газ ринковою, як позбутися російської газової залежності і як запровадити нові та прозорі умови для функціонування енергетичного ринку", - зазначив Яценюк.

Крім того, український прем'єр нагадав, що вже підписано меморандум, який дає можливість розпочати проектування будівництва газового інтерконнектора між Україною та Польщею загальним обсягом поставок у 10 млрд кубічних метрів газу. Україна, зі слів Яценюка, вже провела попередні розрахунки, за якими на цей проект нашій країні необхідно 160 млн дол.

Зазначимо, сьогодні прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк перебуває з робочим візитом у Варшаві. Так, уряди України і Польщі підписали угоду про надання кредиту у 100 млн євро на розвиток прикордонної дорожньої інфраструктури.

Нагадаємо, як заявляв президент ПАТ "Укртрансгаз" Ігор Прокопів, Україна планує увійти до європейського коридору "Північ-Південь" через інтерконнектор із Польщею.

Раніше Польща закликала об'єднати енергосистеми України та ЄС. Як повідомлялося, "Нафтогаз" розглядає можливість створення газового хаба потужністю 20 млрд куб. м.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top