Україна почала фінальний етап анбандлінгу "Нафтогазу"

Україна почала фінальний етап анбандлінгу "Нафтогазу"
Ілюстративне фото (УНІАН)

Сертифікація Оператора ГТС - фінальний етап анбандлінгу

ТОВ "Оператор ГТС України" подало до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), заявку на проходження сертифікації як оператора газотранспортної системи. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Як зазначається в повідомленні, очікується, що компанію буде сертифіковано національним регулятором з подальшим підтвердженням з боку Секретаріату Енергетичного співтовариства до 1 січня 2020 року.

"Проходження сертифікації - фінальний етап проекту з відокремлення оператора ГТС України (анбандлінгу)", - зазначили в прес-службі.

Після проходження сертифікації ТОВ "Оператор ГТС України" отримає повноваження для здійснення транспортування природного газу територією України і зможе працювати як незалежний оператор ГТС.

Документи для отримання сертифікації підготовлено в співпраці з міжнародними консультами та експертами. Заявка передбачає відділення Оператора за моделлю ISO (Independent System Operator), додали в прес-службі.

Зважаючи на вкрай короткі терміни, "Укртрансгаз" звернувся до НКРЕКП та Секретаріату Енергетичного співтовариства з проханням про проведення ними процесу сертифікації паралельно, задля досягнення результату до 1 січня.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 18 вересня затвердив анбандлінг НАК "Нафтогаз України" до кінця року.

Відзначимо, у вересні Україна представила Єврокомісії модель відділення оператора ГТС. До цього "Укртрансгаз" завершив черговий етап анбандлінгу, передавши функцію технічної експлуатації газотранспортної системи ТОВ "Оператор ГТС України".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся