Тариф "Рівнегазу" не покриває витрат компанії для надання споживачам необхідних послуг
Перегляд та затвердження розміру тарифу на розподіл природного газу територією ліцензійної діяльності ПАТ "Рівнегаз" входить до компетенції НКРЕКП
ПАТ "Рівнегаз" провело відкрите обговорення щодо перегляду тарифу на послуги з розподілу природного газу, адже діючий нині тариф покриває ринкову вартість послуг компанії лише частково. Якщо ж найближчим часом держрегулятор не перегляне розміру тарифу, компанія не зможе ефективно та в повній мірі забезпечити надання якісних послуг споживачам блакитного палива. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Перегляд та затвердження розміру тарифу на розподіл природного газу територією ліцензійної діяльності ПАТ "Рівнегаз" входить до компетенції Національної комісії, що здійснює регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). На сьогодні, згідно встановленого НКРЕКП тарифу, за 1 000 кубометрів розподіленого газу "Рівнегаз" отримує 725,5 гривень (без ПДВ).
Враховуючи зростання цін на матеріали та устаткування, інфляційні процеси, для надання якісних послуг та забезпечення надійності газорозподільної системи, тарифних надходжень в такому розмірі, газорозподільній компанії не вистачає. На сьогодні в тарифі передбачено на ПММ та матеріальні витрати 14,3 млн гривень, тоді як для якісного і повноцінного обслуговування мереж потрібно вдвічі більше.
Також відкритим залишається питання технологічних та власних потреб. Дані витрати включено по заниженій ціні та не в повному обсязі виходячи з обсягу ВТВ розрахованого відповідно до Методик затверджених наказом Міненерго від 30 травня 2003 року №264.
"Зважаючи на те, що протягом 2016-2017 років, значно подорожчали паливно-мастильні матеріали, електроенергія, сировина та матеріали необхідні для проведення робіт, а витрати на ці статті не переглядали із 2015 року, розмір встановленого тарифу необхідно привести до економічно обґрунтованого. Якщо держрегулятор цього не зробить, при такій невідповідності витрат і находжень, наша компанія не зможе ефективно забезпечити роботу з клієнтами та підтримувати надійність газорозподільної системи", - повідомив фінансовий директор ПАТ "Рівнегаз" Віталій Зубейко.
Також у тариф необхідно закласти плату за надане в експлуатацію майно, що належить державі, і знаходиться на балансі господарського товариства із газопостачання, амортизаційні витрати, витрати на капітальні вкладення а також витрати на заміну, створення обмінного фонду та повірку лічильників. Знову ж таки, на повірку лічильників потрібно 2,5 млн гривень, тоді як в тарифі закладено лише 1,3 млн гривень.
До слова, середня заробітна плата у ПАТ "Рівнегаз" на 2,5 тисячі гривень менша ніж у промисловців та на 5 тис. гривень нижча, ніж у інших енергетиків області. Як наслідок – ПАТ "Рівнегаз" відчуває відтік висококваліфікованих кадрів.