ua en ru

Понад 50 тисяч гривень: ВР схвалила штрафи за відмову від габаритно-вагового контролю

Понад 50 тисяч гривень: ВР схвалила штрафи за відмову від габаритно-вагового контролю Фото: в Україні будуть штрафувати за відмову від габаритно-вагового контролю (Віталій Носач/РБК-Україна)
Автор: Юлия Струк

В Україні будуть штрафувати за відмову від габаритно-вагового контролю. Верховна рада схвалила у другому читанні відповідний законопроект №3743.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання Ради.

За документ проголосували 257 парламентарів.

Закон передбачає штраф у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень) за відмову від габаритно-вагового контролю, а також за невиконання водіями, що перевозять пасажирів та/або вантажі, вимоги про зупинку.

Порушення при внесенні відомостей у товаро-транспортну накладну або інші визначені законодавством документи на вантаж будуть карати адмінстягненням у розмірі трьох тисяч таких мінімумів (51 тисяча гривень).

Крім того, порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових автівок тягне за собою штраф у розмірі:

  • 500 НМДГ (8500 гривень, у чинному законі така ж сума) - у разі перевищення габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно;
  • тисячі таких мінімумів (17 тисяч гривень) - у разі перевищення габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%;
  • 2 тисяч мінімумів (34 тисячі гривень) - у разі перевищення габаритно-вагових норм понад 20%, але не більше 30%;
  • 3 тисяч мінімумів (51 тисяча гривень) - у разі перевищення габаритно-вагових норм понад 30%.

Підставою для звільнення від такої відповідальності є наявність дозволу на проїзд дорогами транспорту, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Адмінвідповідальність за такі порушення, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в авторежимі (за допомогою комплексу технічних засобів автовизначення вагових, габаритних та інших параметрів транспортного засобу з функціями фотозйомки та/або відеозапису) несе відповідальна особа - фізособа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб.

А в разі якщо до Єдиного держреєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача авто, тоді відповідальність несе належний користувач транспортного засобу.

Якщо ж у Єдиному держреєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на момент запиту відсутні відомості про керівника юрособи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника цієї юридичної особи.