ua en ru

Вже в суді: У Раді розповіли про першу справу проти нардепа-кнопкодава

03:07 28.06.2020 Вс
2 мин
За словами Стефанчука саме загроза кримінальної відповідальності утримує нардепів від "кнопкодавства"
Вже в суді: У Раді розповіли про першу справу проти нардепа-кнопкодава Фото: Руслан Стефанчук (РБК-Україна)

Перша справа проти народного депутата за неособисте голосування вже розглядається в суді. Остаточного вироку поки що ще немає.

Про це заявив віце-спікер Верховної ради Руслан Стефанчук в інтерв'ю Радіо Свобода.

За його словами поки відомо лише про один випадок "кнопкодавства" після того, як Верховна Рада в січні ввела кримінальну відповідальність за неособисті голосування.

"Я знаю, що один (випадок випадок неособистого голосування, - ред.). Я знаю, що справа по цьому слухається. Остаточного вироку ще немає суду", - сказав Стефанчук.

За його словами, саме загроза кримінальної відповідальності утримує нардепів від "кнопкодавства".

"Нам байдуже, яким буде розмір кримінальної відповідальності, факт кримінальної відповідальності є підставою для позбавлення особи статусу народного депутата. Тому що, щоб інше зробити, нам потрібно вносити зміни в Конституцію. А це, ви розумієте, дві сесії поспіль, тому що ми повинні пройти висновок КСУ. Тому ми пішли іншою формулою - наявність кримінальної справи, вирок суду є підставою для позбавлення народного депутата його мандата", - зазначив віце-спікер.

Нагадаємо, Рада ввела кримінальну відповідальність за "кнопкодавство" прийнявши законопроект №2148 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України".

Зокрема, документом встановлюється кримінальна відповідальність за вчинення народним депутатом будь-яким способом голосування на засіданні Ради замість іншого депутата ВР (неособисте голосування).

Закон про покарання народних депутатів за "кнопкодавство" набув чинності 16 січня.

Як повідомляло РБК-Україна, на засіданні Верховної ради 21 лютого позафракційний народний депутат мажоритарник із Закарпаття Владислав Поляк кілька разів порушив процедуру особистого голосування.

Офіс Генерального прокурора почав кримінальне провадження за неособисте голосування народного депутата.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: