ua en ru

Набув чинності закон про покарання за "кнопкодавство"

Набув чинності закон про покарання за "кнопкодавство" Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Таке діяння буде каратися штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів

Опубліковано закон про покарання народних депутатів за "кнопкодавство". Документ опублікований у парламентській газеті "Голос України".

Законом встановлюється кримінальна відповідальність за вчинення народним депутатом будь-яким способом голосування на засіданні Ради замість іншого депутата ВР ("кнопкодавство").

Таке діяння буде каратися штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. до 85 тисяч гривень).

Відповідно до статті 216 Кримінально-процесуального кодексу України, досудове розслідування таких кримінальних правопорушень будуть здійснювати слідчі органи Державного бюро розслідувань.

"У разі виявлення на пленарному засіданні журналістом, акредитованим при Верховній раді, факту порушення вимог щодо особистого голосування шляхом голосування замість іншого народного депутата, такий журналіст має право подати заяву до Апарату Верховної ради про виявлений факт разом із відповідними матеріалами фотозйомки або відеозапису", - сказано у тексті закону.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав цей законопроект. А до цього Верховна рада прийняла закон про покарання за "кнопкодавство".

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній раді передбачити кримінальну відповідальність за "кнопкодавство".