ua en ru

ДБР розслідуватиме походження мільйонів спонсорів "Оппоблока"

ДБР розслідуватиме походження мільйонів спонсорів "Оппоблока" Фото: Юрій Бойко (Віталій Носач/РБК-Україна)

ДБР має відкрити справу за ст. 209 КК - "Легалізація коштів отриманих злочинним шляхом"

Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Державне бюро розслідувань (ДБР) розслідувати походження мільйонів гривень від фірм-донорів політичної партії "Опозиційний блок". Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Bihus.Info.

Вказано, що таким чином суд задовольнив скаргу юристів видання.

ДБР розслідуватиме походження мільйонів спонсорів "Оппоблока"

"18 січня 2019 року Шевченківський райсуд м. Києва задовольнив скаргу юристів Bihus.Info на бездіяльність слідчих і зобов’язав ДБР відкрити провадження за статтею 209 - "Легалізація коштів отриманих злочинним шляхом". Йдеться про справу фірм-донорів "Опозиційного блоку", одну з яких суд наприкінці 2018-го визнав фіктивною, і засновниця якої отримала умовний термін", - сказано у повідомленні.

Відповідно до звіту партії, дана фірма пожертвувала майже мільйон гривень на ОБ. Однак згодом з’ясувалось, що її засновниця - продавчиня з Обухова - продала невідомим паспортні дані.

Юристи Bihus.Info вважають, цей вирок мав би стати передумовою для відкриття справи про ймовірну легалізацію коштів. Однак на звернення юристів з проханням перевірити інші підприємства - внескодавців, які мають ознаки "фіктивності" у звіті "Опоблоку", слідчі ДБР не відкрили кримінальне провадження.

"У відповідності до КПК, слідчі ДБР зобов'язані внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про вчинення кримінального правопорушення та у випадку, якщо злочин не підслідний цьому органу досудового розслідування, здійснювати слідчі дії доти - доки не визначить підслідність прокурор", - підкреслює видання.

Також вказано, що оскільки у звіті ОБ за 2016 рік містяться відомості про перерахування на діяльність партії коштів у розмірі 1 млн гривень від фіктивної фірми та біля 3 млн гривень, перерахованих іншими фірмами, які містять ознаки "фіктивності", його підписав депутат Верховної ради, то у відповідності до ст. 216 КПК, ці факти зобов'язані перевіряти уповноважені службові особи ДБР.

Нагадаємо, у березні екс-лідер "Опозиційного блоку" Юрій Бойко дуже здивувався питанню журналіста про наявність у нього "фіктивних спонсорів".

Тоді повідомлялося, що власниця фірми, яка перевела на рахунок партії Бойко мільйони гривень, живе в скромній багатоповерхівці. Її мама розказала, що жінка через незгоди продала свої персональні дані за мізерну виручку.

РБК-Україна також писало, що народний депутат, член фракції "Опозиційного блоку" Денис Омельянович не задекларував 20 земельних ділянок у Донецькій області.