ua en ru

Суд над Мартиненком: подробиці

Суд над Мартиненком: подробиці Фото: суд над Мартиненком ("УНІАН")

Суд над Мартиненком проходить у Києві

Суд над Мартиненком проходить сьогодні в Солом'янському районному суді міста Києва за звинуваченням у розтраті коштів державного підприємства "Східний Гірничо-збагачувальний комбінат". Детальніше - в матеріалі РБК-Україна.

12 травня

Суд над Мартиненко: розгляд скарги САП

Сьогодні, 12 травня, в Апеляційному суді Києва почалося засідання з розгляду скарги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) на відмову від арешту колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. Про це повідомляє Кореспондент РБК-Україна.

"Судове засідання оголошується відкритим", - сказав головуючий суддя.

У суді присутній і сам Микола Мартиненко.

Суд залишив Мартиненка на поруках

Апеляційний суд Києва відхилив скаргу САП і залишив екс-нардепа Миколу Мартиненка на поруках народних депутатів і міністрів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Скаргу прокурорів САП залишити без задоволення. Рішення Солом'янського суду залишити в силі", - сказав головуючий суддя Присяжнюк.

Прокурор Роман Симків заявив, що звинувачення вважає висунуту підозру обгрунтованою.

"Ті ризики, які описані нами свідчать про те, що запобіжний захід пану Мартиненку обрано занадто м'яким", - додав прокурор.

Звинувачення також заявило, що Мартиненко може використовувати соціальні мережі та ЗМІ, щоб впливати на громадську думку і звинуватило захисників в неналежній поведінці.

У свою чергу, адвокати запевняють в тому, що Мартиненко не має наміру виїжджати за межі України і ризики - надумані.

"Ця апеляційна скарга може бути чим завгодно - але не апеляційною скаргою по суті. Прошу залишити рішення Солом'янського суду без змін", - сказав адвокат Ігор Черезов.

22 квітня

Суд повернувся до розгляду справи Мартиненка

Сьогодні, 22 квітня, Солом'янський районний суд міста Києва продовжив засідання суду над Мартиненком про розгляд клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про обрання запобіжного заходу колишньому народному депутату.

В НАБУ заявили про погрози з боку "Народного фронту"

В НАБУ заявили, що народні депутати від "Народного фронту" чинять тиск і погрожують судді Бобровнику, який обирає запобіжний захід Миколі Мартиненку і Сергію Переломі. Про це повідомила прес-служба Бюро в Facebook.

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ВІД НФ ПОГРОЖУЮТЬ СУДУ Народні депутати від партії "Народний фронт", зловживаючи своїм статусом, здій...

Опубліковано НАБУ 22 квітня 2017 р.

"Під час судового засідання, яке проходило 21 квітня в приміщенні Солом'янського суду, були присутні більше 10 нардепів і кілька діючих міністрів від партії "Народний фронт". Деякі з них вели себе досить зухвало, погрожували судді і прокурорам. Зокрема, депутати Логвинський і Пинзеник заявили слідчому судді Бобровнику, що його чекає "доля суддів Кірєєва і Чауса", - йдеться в повідомленні.

У НАБУ закликали керівництво партії "урезонити своїх однопартійців".

Суд відпустив Мартиненка на поруки

Слідчий суддя Олександр Бобровник обрав екс-нардепу Миколі Мартиненку запобіжний захід. Постановою суду його відпустили на поруки 15 народних депутатів і 4 міністрів, які раніше заявили про готовність поручитися за Мартиненка.

Суддя також зобов'язав екс-нардепа здати в Державну міграційну службу свої паспорти, з'являтися до суду і прокуратуру на першу вимогу, а також не вступати в контакти з фігурантами справи.

В свою чергу, САП має намір подавати апеляцію до рішення суду.

Сам Мартиненко в коментарі журналістам заявив, що вдячний своїм поручителям. Він також сказав, що не має наміру тікати з країни і готовий з'явитися в суд і САП на першу вимогу.

21 квітня

Засідання суду над Мартиненком призначений вести суддя Бобровник

Суд над Мартиненком про обрання екс-нардепу запобіжного заходу був запланований на 15:00 в Солом'янському районному суді Києва, однак початок засідання відклали через зайнятість судді. Слідчим суддею по даній справі визначено Олександра Бобровника. Він, нагадаємо, також виступав суддею на засіданні у справі колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Тоді захист Насірова заявила про відвід судді.

В Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) повідомили, що на бік обвинувачення у "справі Мартиненка" будуть представляти ті ж прокурори САП, що і у справі голови ГФС Романа Насірова.

Засідання суду почалося о 18:55. Суд почався з розгляду відводу судді Бобровника, оголошеного адвокатами Мартиненка.

"Заявляти відводи стало доброю традицією. Ми заявляємо вам відвід і просимо його розглянути", - сказав адвокат Мартиненка Ігор Черезов.

Суд над Мартиненком: САП клопоче про заставу в 300 млн гривень

На суді над Мартиненком Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) порушує клопотання про обрання екс-нардепу запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб з альтернативою внесення застави у 300 млн гривень.

За вчинення злочинів, інкримінованих екс-нардепу Миколі Мартиненку, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років, додали в НАБУ.

В будівлі суду зібралися представники ЗМІ

У Солом'янському райсуді Києва, де заплановано засідання суду над Мартиненком, зібралися численні представники ЗМІ.

altalt

Фото: журналісти на суді над Мартиненком (РБК-Україна)

У той же час, на відміну від суду над Насіровим, активісти під будівлею суду на Вознесенському узвозі не чергують.

Мартиненка доставили до будівлі суду

Микола Мартиненко, суд над яким призначений на сьогодні, прибув до будівлі Солом'янського суду. Відповідне фото опублікувала журналістка Христина Бердинських у своєму акаунті в Twitter.

alt

"Мартиненко в цьому мікроавтобусі", - написала журналістка.

На суд над Мартиненком прибули міністри від "Народного фронту"

До будівлі Солом'янського районного суду, де проходить слухання справи над Мартиненко, прибули міністр освіти і науки Лілія Гриневич, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, а також міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Зокрема, бажання взяти Мартиненко на поруки висловили міністр інфраструктури Володимир Омелян, міністр спорту Ігор Жданов і нардеп Георгій Логвинський.

Також до суду прийшли інші представники НФ. Серед них керівник регламентного комітету Верховної Ради Павло Пинзеник.

Адвокати Мартиненка вимагатимуть відведення судді

У суді над Мартиненком адвокати екс-нардепа мають намір вимагати відводу слідчого судді Олександра Бобровника. Про це повідомила журналіст Яна Полянська в своєму акаунті в Twitter.

"Петро Бойко, адвокат Мартиненка, підтвердив, що вони будуть вимагати відводу судді Бобровника. Під стінами суду вже міністри і депутати з Нарфронту", - повідомила Полянська.

Причини і перспективи справи Мартиненка

У той час, як Микола Мартиненко чекає початку судового засідання, журналісти РБК-Україна постаралися розібратися в причинах затримання екс-нардепа та перспективах його справи.

Причини, чому саме зараз, і чому саме Мартиненко, називаються різні. Від завершення збору доказів, які дозволили САП і НАБУ залучити колишнього депутата до відповідальності до чергового нагадування антикорупційних органів про своє існування.

Крім цього, політики і експерти почали висловлювати свої припущення, хто є замовником і кому вигідно затримання з подальшим укладенням Мартиненко. Правоохоронні органи відкидають будь-якої політичний підтекст цієї справи.

За словами керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, "наслідком зібрано достатньо інформації для оголошення підозри", а саме розслідування схем, учасником яких є Мартиненко, велося понад рік.

У будівлю суду, де очікується засіданні у справі Мартиненка, викликали швидку допомогу

У будівлю Солом'янського районного суду прибула швидка допомога. Про це повідомив головний редактор РБК-Україна Валерій Калниш на своїй сторінці в Facebook.

alt

Фото: лікар "швидкої" в Солом'янському суді

"У Солом'янський суд прибула швидка. Думали, що в зал до Мартиненко. Виявилося - ні. Лікарі навіть почали дзвонити на базу, повідомляючи, що помилковий виклик. Але потім з'ясували - погано стало одному з журналістів", - написав він.

Суд над Мартиненком: засідання почалося

Засідання суду почалося о 18:55. Суд почався з розгляду відводу судді Бобровник, оголошеного адвокатами Мартиненко.

"Заявляти відводи стало доброю традицією. Ми заявляємо вам відвід і просимо його розглянути", - сказав адвокат Мартиненко Ігор Черезов.

Вислухавши сторони захисту і звинувачення, суддя Бобровник заявив про перерву в ході засідання для розгляду клопотання адвокатів про відвід судді.

"У зв'язку з заявленим відведенням в суді оголошено перерву", - заявив Бобровник.

Суд паралельно розглядає запобіжний захід Переломі

Суд розглядає клопотання про запобіжний захід Сергію Переломі паралельно зі справою Миколи Мартиненка, адвокати заявили відвід, передає кореспондент РБК-Україна.

"Суд розглядає клопотання про запобіжний захід Переломі Сергію", - сказав Бобровник.

Відзначимо, що Сергія Перелому захищає група адвокатів, яка бере участь і в справі Миколи Мартиненка.

"Ви навіть знаєте, що я вам зараз скажу ... ми заявляємо вам відвід, до того, ж ці два відводи можуть бути розглянуті одночасно (з оводом цього ж судді в справі Миколи Мартиненка - ред.)", - звернувся Черезов до слідчого судді.

Адвокати стверджують що Бобровник розглядає всі клопотання НАБУ.

Суд над Мартиненком: почався розгляд відводу судді

Солом'янський суд приступив до розгляду заяви про відвід судді Бобровник в Справі Мартиненка, передає кореспондент РБК-Україна.

"Розглядається клопотання Черезова Ігоря в інтересах Мартиненко Миколи про відвід судді", - сказала суддя Педенко.

Суд відмовив адвокатам Мартиненка у відводі судді

Солом'янський районний суд Києва суд відхилив клопотання адвокатів екс-нардепа Миколи Мартиненка про відвід судді Олександра Бобровников, передає кореспондент РБК-Україна.

"Розглянувши заяву адвоката Черезова Ігоря про відвід слідчого судді Олександра Бобровника, постановив ... підстав для відсторонення судді Бобровника суд не бачить, від виконання своїх обов'язків він не відсторонюється. В задоволенні заяви адвоката Черезова відмовити", - зачитала рішення суддя Ада Педенко.

Таким чином, суддя Бобровник продовжить розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу Мартиненку.

Суд над Мартиненком: екс-нардепа готові взяти на поруки 15 депутатів

Взяти на поруки Миколи Мартиненка, якому сьогодні Солом'янський суд обирає запобіжний захід готові 15 народних депутатів і 4 міністри, передає кореспондент РБК-Україна.

"У нас є до вас звернення 15 народних депутатів, крім цього є ще 4 заяви міністрів про те, що вони беруть на поруки Миколу Володимировича (Мартиненка - ред.)", - сказав адвокат екс-нардепа Петро Бойко.

Зокрема, за Мартиненка готовий поручитися Логвинський, який підкреслив, що факт кримінального провадження в НАБУ не є сам по собі підставою для арешту.

Суд над Мартиненком відклали до ранку

Солом'янський районний суд Києва відклав суд над Мартиненком на завтра, на 10:00, передає кореспондент РБК-Україна.

"Суд постановив відкласти засідання на завтра на ранок", - сказав суддя.

Згідно з постановою, суд відбудеться 22 квітня о 10:00. Сам Мартиненко, повідомив журналістам, що ніч проведе в київському ізоляторі тимчасового утримання на Косогірному провулку.

Раніше прокурори САП попросили відкласти суд над Мартиненко до ранку.

"Я наполягаю на тому, щоб відкласти засідання, до завтрашнього ранку", - сказав прокурор Симків.