ru ua

Суд заарештував Пашинського

Суд заарештував Пашинського Фото: Сергій Пашинський (open source)

ДБР просило суд взяти екс-нардепа під варту без права внесення застави

Печерський районний суд Києва відправив під арешт колишнього народного депутата Сергія Пашинського. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна із залу суду.

Відповідне рішення зачитала суддя Олеся Батрин. Таким чином суд задовольнив клопотання Державного бюро розслідувань. Суддя додала, що Пашинський буде перебувати під вартою до 4 грудня.

Державне бюро розслідувань просило суд взяти екс-нардепа під варту без права внесення застави.

"Пан Портнов і ця суддя сьогодні зробили Путіну подарунок на день народження. З чим я їх і вітаю. Але ми будемо боротися", - заявив Пашинський.

Його адвокат Андрій Федур зазначив, що екс-нардепу у в'язниці загрожує небезпека.

"Це зроблено з метою фізичного знищення мого підзахисного в Лук'янівському СІЗО", - додав він.

РБК-Україна писало, що три дні тому ДБР оголосило про підозру Пашинському в умисному тяжкому тілесному ушкодженні людині. Як повідомляється, нардеп стріляв у жителя одного з сіл Васильківського району В'ячеслава Химикуса.

Це подія сталася два роки тому. Під Києвом у 2017 році у нардепа був словесний конфлікт, в ході якого він вистрілив з нагородного пістолета у ногу жителю одного з сіл Васильківського району. Тоді в Генпрокуратурі прийшли до висновку, що Він діяв в рамках "необхідної оборони", яка виключає його кримінальну відповідальність. Дії другого учасника подій Химикуса були визнані "суспільно небезпечними".

За ці два роки це справа ГПУ закривала, а потім за рішенням суду знову возобновляла.

Додамо, що Пашинському кваліфікують умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння.