ru ua

США призупинили ряд проектів з РФ, перенаправивши кошти Україні

Сполучені Штати Америки призупинили ряд проектів під егідою російсько-американської двосторонньої президентської комісії, перенаправивши передбачені за ними кошти на надання фінансової допомоги Україні.

Сполучені Штати Америки призупинили ряд проектів під егідою російсько-американської двосторонньої президентської комісії, перенаправивши передбачені за ними кошти на надання фінансової допомоги Україні. Про це повідомляється на сайті Держдепартаменту США.

"У зв'язку з останніми подіями, США тимчасово призупинили кілька проектів, запланованих під егідою російсько-американської двосторонньої президентської комісії, а також деякі заходи щодо співробітництва правоохоронних органів. Натомість фінансування зазначених заходів буде використовуватися як частина пакету американської допомоги Україні, після консультацій з Конгресом", -йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що ці кошти будуть спрямовані на підтримку економічних реформ та вирішення інших нагальних проблем, включаючи боротьбу з корупцією і відновлення вкрадених активів.

Нагадаємо, вчора НАТО на засіданні міністрів закордонних справ держав-членів альянсу прийняло рішення призупинити практичне цивільне і військове співробітництво з Російською Федерацією.

Наприкінці березня Президент США Барак Обама (на фото) за підсумками саміту США-Євросоюз у Брюсселі пригрозив Росії розширенням санкцій і поглибленням політичної ізоляції у разі, якщо РФ не відступить від свого курсу щодо України.

Раніше США закликали Україну оперативно виконати всі умови, необхідні для отримання фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це йшлося в заяві прес-секретаря Білого дому щодо досягнення попередньої домовленості між урядом України і місією МВФ за кредитною програмою на 14-18 млрд дол.

"Домовленість передбачає надати доступ приблизно до 27 млрд дол. в цілому протягом двох років, за час яких країна буде впроваджувати історичного значення реформи для вирішення назрілих проблем, які підірвали економічну міць і процвітання України. Зараз важливо як і для уряду України, так і для МВФ рухатися оперативно і реалізувати кроки, необхідні для отримання схвалення від виконавчої ради МВФ", ​​- йшлося в заяві від 27 березня.

Зазначимо, сьогодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що МВФ розгляне рішення про програму з Україною до кінця квітня 2014 р.