ru ua

Терміни виведення американських військових з Афганістану не зміняться, - Псакі

Терміни виведення американських військових з Афганістану не зміняться, - Псакі Фото: прес-секретар Білого дому Джен Псакі (скріншот CNBC)

Терміни виведення американських військових з Афганістану не зміняться. Раніше повідомлялося про можливу затримку.

За її словами, в п'ятницю, 25 червня, президент США Джо Байден на переговорах з афганським президентом Ашрафом Гані "підтвердить свої зобов'язання працювати з урядом Афганістану, щоб продовжувати надавати гуманітарну підтримку, а не тільки забезпечувати безпеку".

"Не очікується, що терміни виведення військ до вересня зміняться. Вони, звичайно ж, контролюються нашим міністерством оборони", - зазначила Псакі.

Вона також розповіла, що США починають найближчим часом евакуювати частину громадян Афганістану, які надавали допомогу американським військам і працювали насамперед перекладачами.

"Це люди, які зіграли неймовірно сміливу роль у наданні допомоги Сполученим Штатам у різні періоди нашої недавньої історії. Ми оформляємо і виводимо людей рекордними темпами. В даний час ми працюємо з Конгресом над раціоналізацією деяких вимог, які уповільнюють цей процес. Ми проводимо ретельне планування потенційної евакуації, якщо вона стане необхідною", - додала Псакі.