SpaceX запустила в космос супутник TESS для вивчення екзопланет
Супутник, що отримав прізвисько "мисливець за планетами", буде здійснювати пошук нових екзопланет і вивчати понад 200 тисяч зірок
Американська компанія SpaceX провела успішний запуск ракети-носія Falcon 9 із супутником TESS для NASA. Запуск супутника, який буде займатися вивченням зірок і екзопланет, відбувався у четвер, 19 квітня, з космодрому на мисі Канаверал, передає CNBC.
Повідомляється, що супутник TESS вийшов на задану орбіту через 50 хвилин після запуску.
"Успішне виведення TESS на високу еліптичну орбіту підтверджено", - зазначили в SpaceX.
Відомо, що супутник, який отримав прізвисько "мисливець за планетами", буде здійснювати пошук нових екзопланет і вивчати понад 200 тисяч зірок. Місія апарату триватиме до двох років.
How many worlds exist outside our solar system? @NASA_TESS launched from planet Earth today at 6:51pm ET to hunt for planets around some of the closest & brightest stars. TESS will use 4 cameras to search nearly the entire sky for unknown worlds. More: https://t.co/5hUW3XhaTo pic.twitter.com/xuH5q0wqN9
— NASA (@NASA) April 19, 2018
Супутник TESS обладнаний чотирма телескопами з матрицями роздільною здатністю 16,8 мегапікселів, які працюють у спектральному діапазоні від 600 до 1000 нанометрів.
TESS кожні 13,7 днів буде максимально зближуватися із Землею і передавати зібрані дані на наземну станцію.
Як повідомили в компанії, завдання місії були визначені в 2006 році. NASA у 2013 році відібрало проект місії для реалізації. На сьогодні вартість місії складає 337 млн доларів.
Після запуску супутника перша ступінь ракети-носія Falcon 9 здійснила успішну посадку на баржу в Атлантичному океані. Тепер вона може бути повторно використана для наступної місії в червні 2018 року з постачання МКС.
Нагадаэмо, глава приватної американської компанії SpaceX Ілон Маск показав основну частину корпусу нового міжпланетного космічного корабля BFR.