ua en ru

У вересні в Україні зафіксовано найбільшу кількість порушень свободи слова з початку року

У вересні в Україні зафіксовано найбільшу кількість порушень свободи слова з початку року Фото: свобода слова (РБК-Україна)

Загалом порушення свободи слова та прав журналістів у вересні зафіксовано у 16 областях України

У вересні в Україні зафіксовано загалом 40 випадків порушень свободи слова та прав журналістів. Про це свідчать дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації.

"Це найбільша кількість порушень зафіксована з початку року (січень - 15, лютий - 21, березень - 16, квітень - 26, травень - 24, червень - 20, липень - 28 , серпень - 23). З них, 18 випадків стосуються застосування фізичної агресії стосовно журналістів", - сказано у повідомленні.

За даними моніторингу, найбільшу кількість порушень прав журналістів експерти зафіксували у вересні у категорії "перешкоджання законній журналістській діяльності" - 10 випадків. Кількість перешкоджань у порівнянні з серпнем зросла майже вдвічі (серпень - 6 випадків). Зазначена категорія так і залишається лідером з порушень свободи слова з початку 2017 року.

У вересні у трійку основних порушень свободи слова, окрім перешкоджань, також увійшли обмеження доступу до інформації (8 випадків) та погрози і залякування журналістів (5 випадків).

Загалом порушення свободи слова та прав журналістів у вересні зафіксовано у 16 областях України. Зокрема, лідерами таких порушень цього місяця стали Київ з областю (10 випадків), Волинь (6 випадків), Запоріжжя (4 випадки) та Вінничина і Полтавщина (по 3 випадки відповідно).

"Випадки побиттів у вересні залишилися на тому ж рівні, що у серпні - 3 випадки (серпень - 3). Зокрема, це напад на знімальну групу програми журналістських розслідувань "Схеми" - журналіста Михайла Ткача та оператора Бориса Троценка. У результаті нападу Борис Троценко зазнав струсу мозку та пошкодження руки", - зазначається у повідомленні.

Крім того, зафіксовано по 4 випадки судових позовів проти ЗМІ та таку ж кількість випадків економічного тиску. Зокрема, це небажання влади профінансувати ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" і виконати вимоги закону.

Таким чином, з початку року зафіксовано 21 випадок побиттів журналістів, 5 випадків цензури, 64 випадки перешкоджання, 31 – обмеження доступу до інформації та 26 випадків погроз.

Нагадаємо, раніше Національний союз журналістів України заявив, що протягом вересня поточного року в результаті моніторингу було зафіксовано 11 випадків застосування фізичної сили щодо співробітників засобів масової інформації (ЗМІ).