ua en ru

СБУ провела обшуки в Раді та Кабміні через Харківські угоди

СБУ провела обшуки в Раді та Кабміні через Харківські угоди Фото: Верховна рада (РБК-Україна)

Служба безпеки України провела обшуки в органах влади, причетних до розробки та ратифікації Харківських угод з Росією. Співробітники спецслужби обшукали Верховну раду, Кабінет міністрів та ще низку будівель.

Так, обшуки у справі про Харківські угоди пройшли у Раді та парламентських комітетах, головному науково-експертному управлінні ВР, Раді нацбезпеки та оборони, Міністерстві закордонних справ та Кабміні спільно з Держбюро розслідувань.

"Слідчі дії проводились для встановлення обставин, які підлягають документуванню у кримінальному провадженні", - пояснили в СБУ.

В ході обшуків співробітники спецслужби виявили документи, які свідчать про те, що тодішнє керівництво держави усвідомлювало всі наслідки підписання та ратифікації Харківських угод.

"Зокрема, щодо збільшення кількості особового складу військових формувань та спеціальних служб Російської Федерації, які надалі брали участь в анексії Криму та завдання шкоди економічним інтересам", - додали в СБУ.

СБУ опублікувала один із цих документів. В ньому йдеться про те, що українська влада у 2010 році знала, що перебування Чорноморського флоту РФ в Криму є "суттєвим дестабілізуючим фактором" на півострові, а також "джерелом проведення російської інформаційно-пропагандистської кампанії".

Фото: знайдений спецслужбою документ (ssu.gov.ua)