Росія готова відновити постачання газу в Україну, - Медведєв

НовиниЕнергетика    08.09.2015 - 19:33
Фото: Дмитро Медведєв
Фото: Дмитро Медведєв

Прем'єр РФ заявляє, що реверсний газ обходиться Україні на 20-30 дол. дорожче російського

Російська Федерація готова до обговорення різних варіантів співпраці щодо постачання газу в Україну. Про це сьогодні заявив журналістам прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, передає "ТАСС".

"Що стосується майбутнього періоду, то ми готові до обговорення різних варіантів співробітництва. Ми завжди говорили нашим українським партнерам, що готові поставляти газ за ціною не гірше, ніж та ціна, яка застосовується в порівнянних країнах-споживачах, тобто у країнах Європейського союзу, які за своєю територіальною віддаленістю близькі до України", - зазначив Медведєв.

За словами прем'єр-міністра РФ, реверсний газ обходиться Україні на 20-30 дол. дорожче російського, тому поставки з Росії є більш вигідними.

"Достовірно відомо, що газ, який вони (Україна, - ред.) отримують за реверсом із цілого ряду європейських країн, обходиться споживачам на 20-30 доларів дорожче. От нехай всі, хто знає про це, прикинуть, що вигідніше? Отримувати російський газ дешевше, або отримувати газ за реверсом, але на 20-30 дол. дорожче, тобто за ціною 270-280 дол. за одну тисячу кубічних метрів, я маю на увазі ціни третього кварталу", - наголосив Медведєв.

Нагадаємо, за прогнозами Міненерго України, знижка на російський газ у IV кварталі може скласти 30-40 дол. Водночас у "Газпромі" заявили, що РФ ближче до IV кварталу визначить розмір знижки на газ для України, але поки ціна "за формулою" складе 252 дол. за 1 тис. куб. м.

Зазначимо, що Україна планує угоду з РФ по газу до кінця зими.

Як заявляв прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, тристоронній протокол між Україною, ЄС і РФ - це єдиний варіант транзиту і постачання газу. Втім, проведення газових переговорів Україна-РФ-ЄС 11 вересня ще не узгоджено.

Нагадаємо, попередні тристоронні переговори щодо газу, які проходили 30 червня, не дали результатів. Сторони мали домовитися про умови поставок газу на третій квартал 2015 року. У результаті НАК "Нафтогаз України" з 1 липня 2015 р. призупинив закупівлю газу у ВАТ "Газпром", оскільки умови поставок російського газу в Україну не були узгоджені.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top