ua ru

"Нафтогаз" призупиняє закупівлю газу у "Газпрому"

"Нафтогаз" призупиняє закупівлю газу у "Газпрому" Фото: "Нафтогаз"

Умови подальшої поставки російського газу в Україну не були погоджені під час переговорів у Відні

НАК "Нафтогаз України" з 1 липня 2015 р. призупиняє закупівлю газу у ВАТ "Газпром", оскільки умови подальшого постачання російського газу в Україну не були узгоджені під час тристоронніх переговорів в Відні. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

"У зв'язку з тим, що 30 червня 2015 р. завершується термін дії додаткової угоди між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром", а умови подальшого постачання російського газу в Україну не були узгоджені сьогодні під час тристоронніх переговорів в Відні, "Нафтогаз" призупиняє закупівлю газу в російської компанії. Транспортування газу територією України для європейських клієнтів "Газпрому" продовжуватиметься в повному обсязі згідно з контрактними умовами.

Важливою умовою відновлення закупівлі російського газу є узгодження тимчасової позиції щодо спірних пунктів контракту між "Нафтогазом" та "Газпромом" на термін щонайменше до завершення І кварталу 2016 р. Домовленості мають бути викладені та закріплені у такий спосіб, що надасть кожній зі сторін впевненість у їхньому виконанні. Питання остаточних розрахунків між "Нафтогазом" та "Газпромом" буде вирішено в ході арбітражного розгляду стосовно контракту на поставку газу між "Нафтогазом" та "Газпромом" в Арбітражному інституті Стокгольму", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що для уникнення небажаної ескалації в газовому спорі та запобігти ризику перебоїв з постачанням газу європейським споживачам в зимовий період, українська та європейська сторони запропонували російській стороні узгодити таке тимчасове рішення. Російська сторона наразі не підтримала цю пропозицію та відмовилася від підписання тристороннього урядового протоколу.

Також повідомляється, що "Нафтогаз" готовий взяти участь в тристоронніх переговорах з цього питання в будь-який час, погоджений трьома сторонами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна, РФ і Єврокомісія узгоджують текст спільної заяви щодо газових переговорів.