ua en ru

Регулятор оштрафував ще один облгаз Фірташа

Регулятор оштрафував ще один облгаз Фірташа Фото: колаж (РБК-Україна)

На черзі ще чотири компанії з різних областей України

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) наклала штраф на ПАТ "Житомиргаз". Відповідне рішення було ухвалено на засіданні комісії 2 квітня, повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Згідно з ухваленими рішеннями, НКРЕКП наклала штраф по 850 тис. грн на компанію та зобов'язала її провести перерахунок обсягів споживання газу для побутових споживачів до 22 квітня.

Нагадаємо, що восени 2018 року облгази почали приводити обсяги природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків. При цьому облгази виставляють додаткові суми за 30 місяців попереднього періоду. Нарахування йдуть як для споживачів без лічильників, так і з лічильниками газу.

НКРЕКП вирішила провести позапланові перевірки 20 операторів газорозподільчих систем, які контролюються бізнесменом Дмитром Фірташем.

Комісія за результатами перевірок вже оштрафувала компанії "Вінницягаз", "Волиньгаз", "Київоблгаз", "Хмельницькгаз", "Закарпатгаз", "Івано-Франківськгаз", "Харківгаз", "Запоріжгаз", "Львівгаз", "Чернігівгаз" і "Чернівцігаз" на 850 тис. грн кожну і зобов'язала їх провести перерахунок обсягів споживання газу для побутових споживачів.

У той же час представники облгазів під час засідання комісії заявили, що незгодні з позицією НКРЕКП та будуть оскаржувати рішення в судах.

На засіданні 5 квітня аналогічні рішення планується ухвалили щодо компаній "Харківміськгаз", "Миколаївгаз", "Сумигаз" та "Дніпрогаз".