Раді пропонують ускладнити процедуру повідомлення про підозру помічнику нардепа

Понеділок 23 травня 2016 16:46
Раді пропонують ускладнити процедуру повідомлення про підозру помічнику нардепа
Фото: ВР пропонують ускладнити процедуру повідомлення про підозру помічнику нардепа

Документом встановлюються особливості проведення слідчих дій і кримінального провадження стосовно помічника нардепа

Верховній Раді України пропонують передбачити, що повідомлення про підозру помічнику-консультанту народного депутата у вчиненні кримінального правопорушення може бути доручено виключно генеральним прокурором, його заступником, прокурором АР Крим, області, міста Києва та міста Севастополя. Відповідний законопроект №4698 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (про забезпечення належних прав народних депутатів і їх помічників-консультантів)" був зареєстрований в Раді 19 травня 2016 року.

Так, пропонується встановити, що проведення відносно помічника-консультанта депутата ВР оперативно-розшукових заходів або слідчих дій здійснюється на підставі судового рішення, прийнятого за клопотанням генпрокурора України, його заступників, прокурора АР Крим, області, Києва і Севастополя. При цьому забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов'язаних з діяльністю помічника нардепа.

Відповідно до законопроекту, орган або посадові особи, які затримали помічника депутата або застосували до нього запобіжний захід, зобов'язані негайно повідомити про це парламентаря.


Документом також встановлюються особливості проведення окремих слідчих дій та заходів забезпечення кримінального провадження стосовно помічника нардепа. Так, пропонується встановити, що в разі проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння помічника депутата, приміщень, де він здійснює діяльність, тимчасового доступу до речей і документів помічника слідчий суддя, суд у своєму рішенні в обов'язковому порядку зазначає перелік речей, документів, які планується знайти, виявити, вилучити в ході слідства.

Крім того, пропонується встановити, що під час такого обшуку повинен бути присутнім депутат, якого попередять заздалегідь. При цьому неявка парламентаря за умови його завчасного сповіщення не перешкоджає проведенню відповідної процесуальної дії.

Згідно з проектом закону, помічник-консультант народного депутата при пред'явленні посвідчення користується правом безперешкодно відвідувати органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Вимоги про пред'явлення чи оформлення інших документів забороняються, якщо інше не встановлено законом.

Нагадаємо, ВРУ пропонують поширити статус державного службовця на двох помічників-консультантів народного депутата. Відповідний законопроект №4506 був зареєстрований в Раді 22 квітня 2016 року.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся