ua en ru

Путін дозволив застосовувати ядерну зброю у відповідь на загрозу майну Росії

Путін дозволив застосовувати ядерну зброю у відповідь на загрозу майну Росії Фото: Володимир Путін (kremlin.ru)

Ядерний потенціал можуть застосувати навіть у відповідь на удар з неядерної зброї

Президент Росії Володимир Путін видав указ про основи російської політики в області ядерного стримування. В документі перераховано обставини, які дозволяють застосування Росією ядерної зброї.

Відповідний указ російського президента розміщений на офіційному порталі правової інформації.

Згідно з документом, Росія має право застосувати ядерну зброю у відповідь на атаку на її об'єкти інфраструктури, або коли під загрозу буде поставлено саме існування держави.

При цьому ядерний потенціал можна використовувати навіть у разі нападу на РФ з застосуванням неядерної зброї масового ураження, а також звичайної зброї.

Рішення про застосування ядерної зброї ухвалюється виключно президентом Росії.

Зазначимо, станом на 2017 рік у Росії імовірно знаходилося близько 286 пускових установок ракетних комплексів міжконтинентальних балістичних ракет. У 2018 році у складі стратегічних ядерних сил РФ перебували 1420 ядерних боєзарядів. Крім того, станом на 2018 рік Росія мала 11 атомних підводних човнів з балістичними ракетами.

Нагадаємо, раніше представник президента України в Криму Антон Кориневич заявляв, що Росія планує перетворити окупований півострів на військову базу з ядерною зброєю.

Крім того, питання контролю над ядерним озброєнням збирався обговорити з Путіним президент США Дональд Трамп.