ПЦУ назвала дії Філарета нікчемними

ПЦУ назвала дії Філарета нікчемними
Фото: митрополіт Епіфаній (РБК-Україна)

Спроба Філарета відновити Київський патріархат є нікчемною як у юридичному, так і у канонічному значенні

Православна церква України (ПЦУ) зробила заяву щодо так званого "помісного собору" УПЦ Київського патріархату, який 20 червня провів Філарет. Документ є у розпорядженні РБК-Україна.

Як зазначається в заяві, збори, які відбулися у Володимирському соборі, в жодному разі не можуть бути визнані помісним собором.

Відтак ухвалені рішення "від початку є нікчемними у юридичному і канонічному значені цього терміну, не породжують юридичних наслідків та не підлягають виконанню", заявили в ПЦУ.

ПЦУ назвала дії Філарета нікчемними

ПЦУ назвала дії Філарета нікчемними

ПЦУ назвала дії Філарета нікчемними

Як повідомляло РБК-Україна, 20 червня так званий "помісний собор" УПЦ Київського патріархату скасував рішення архієрейського собору від 15 грудня 2018 року про саморозпуск і не прийняв томос про автокефалію, виданий Константинополем. В ухваленому документі також зазначається, що томос про автокефалію, наданий Українській православній церкві в Константинополі 6 січня 2019 року, не відповідає статутам інших автокефальних церков і ставить в залежність від Константинопольского патріархату.

Зазначимо, керівництво Православної церкви України не визнає захід 20 червня під керівництвом Філарета і закликало всіх єпископів, священиків і віруючих не брати в ньому участі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся