ru ua

Філарет проводить невизнаний "собор" одночасно з форумом ПЦУ

Філарет проводить невизнаний "собор" одночасно з форумом ПЦУ Фото: Філарет (Віталій Носач/РБК-Україна)

На соборі будуть присутні митрополит Білгородський Іоасаф і вікарій Бєлгородської єпархії єпископ Петро

У Володимирському соборі Києва починається невизнаний "помісний собор" Української православної церкви Київського патріархату під керівництвом почесного патріарха Філарета. Про це журналістам повідомив його речник, отець Олександр, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, на соборі будуть присутні митрополит Білгородський Іоасаф і вікарій Бєлгородської єпархії єпископ Петро, ​​а також духовенство з українських єпархій та віруючі з Києва.

"Постанови і звернення собору будуть найближчим часом опубліковані на сайті УПЦ КП", - сказав отець Олександр.

Відзначимо, керівництво Православної церкви України не визнає нинішній захід під керівництвом Філарета і закликало всіх єпископів, священиків і віруючих не брати в ньому участі.

Варто підкреслити, що біля будівлі Володимирського собору тим часом проходить нечисленна акція протесту.

Філарет проводить невизнаний "собор" одночасно з форумом ПЦУ

Зазначимо також, форум Православної церкви України відбувається у конференц-залі одного з готелів поблизу Спасо-Преображенського собору. На ньому присутні близько 30 священників, однак митрополіта Епіфанія на форумі немає.

Нагадаємо, раніше заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Євстратій Зоря заявив, що причиною дивної поведінки Філарета є "вікові зміни".

Як писало РБК-Україна раніше, предстоятель ПЦУ Єпіфаній заявив, що на сьогодні в ПЦУ немає ніякого розколу. При цьому митрополит вважає, що почесний патріарх Філарет хоче бути єдиним бенефіціаром ПЦУ.

Відзначимо, раніше анонсувалося, що Філарет скликає "помісний собор" УПЦ Київського патріархату, яка припинила свою діяльність після створення ПЦУ і отримання томосу про автокефалію. Так, 20 червня він планує оголосити про невизнання томосу.