ru ua

Протокол по газу, підготовлений російською стороною, не є юридично зобов'язуючим, - Продан

Документ угоди з газових питань, підготовлений і підписаний представниками російської сторони, не є юридично зобов'язуючим.

Документ угоди з газових питань, підготовлений і підписаний представниками російської сторони, не є юридично зобов'язуючим. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан за підсумками тристоронніх газових переговорів у Брюсселі.

"І Європейська комісія, і українська сторона вважають, що проміжне рішення повинно бути юридично зобов'язуючим документом. На жаль, сьогодні на наших консультаціях ми отримали протокол документа, який російська сторона вже підписала, і пан Новак сказав, що цей документ не є юридично зобов'язуючим", - сказав Продан.

Міністр також додав, що ціна, про яку домовилися сторони тристоронніх газових консультацій, повинна бути стабільною до березня 2015 р. і не залежати від будь-яких інших рішень, серед яких може бути рішення російського уряду.

Зазначимо, сьогодні в Брюсселі (Бельгія) проходили тристоронні газові консультації між Росією, Україною та Європейською комісією. Сторони домовилися про те, що Україна виплатить "Газпрому" 3,1 млрд дол. до кінця року. Єврокомісія запропонувала Росії свої послуги посередника у купівлі газу для України.