ru ua

Представники ДНР/ЛНР залишають Мінськ

Представники ДНР/ЛНР залишають Мінськ

Представники "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки" заявили, що не дочекалися представника України і планують сьогодні покинути Мінськ, де повинна була відбутися зустріч тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі. Про це заявив представник ДНР Денис Пушилін (на фото), передає сепаратистський "Донецьке агентство новин".

"Ми не дочекалися представника української сторони і сьогодні плануємо залишити Мінськ", - сказав Пушилін.

Він зазначив, що тепер ДНР і ЛНР будуть чекати наступного запрошення ОБСЄ. "Ми завжди відкриті для діалогу, але коли він відбудеться, неясно", - заявив Пушилін.

Зазначимо, що сьогодні станом на 15:00 екс-Президент України Леонід Кучма, який є офіційним представником України в мінській групі, перебував у Києві на презентації книги "Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикуту - від Неба до Неба".

Нагадаємо, ще вчора в білоруському МЗС повідомили, що сьогодні, 30 січня, планується провести засідання контактної групи по Україні. Однак сьогодні цю інформацію не підтвердили.

Вчора ДНР і ЛНР підтвердили готовність до участі в переговорах контактної групи і виїхали до Мінська. Хоча до цього, 27 січня, лідери ЛНР і ДНР відмовлялися від подальшої участі в засіданнях тристоронньої контактної групи в Мінську до тих пір, поки українська влада не призначить "офіційного представника" для переговорів.

Тим часом в МЗС України заявили, що готові брати участь у засіданні контактної групи в Мінську сьогодні-завтра.

5 вересня 2014 р. в Мінську представники України, Росії та ОБСЄ підписали з лідерами ДНР і ЛНР протокол про припинення вогню на Донбасі.

19 вересня 2014 р. в Мінську зазначеними вище учасниками був підписаний меморандум щодо врегулювання ситуації на Донбасі (відвід важкої техніки, обмін полоненими). Однак виконання цих пунктів не було.