ru ua

Лідери ЛНР/ДНР відмовилися від подальшої участі в "мінських зустрічах"

Лідери ЛНР/ДНР відмовилися від подальшої участі в "мінських зустрічах" Джерело фото:golos-ameriki.ru

Лідери "Луганська народної республіки" та "Донецької народної республіки" відмовилися від подальшої участі в засіданнях тристоронньої контактної групи в Мінську до тих пір, поки українська влада не призначить "офіційного представника" для переговорів. Про це сьогодні заявив глава ЛНР Ігор Плотницький (на фото), передає сепаратистський "Луганський інформаційний центр".

"У нас позиція з ДНР загальна. Будь-яка зустріч розпочнеться тільки після того, як Порошенко оголосить офіційного представника Києва, який буде вести переговори. Це наша вимога, без якого взагалі більше не буде ніяких зустрічей", - пояснив Плотницький.

На думку Теслярської, представляв напередодні в Донецьку київська влада Віктор Медвечук, а також раніше брав участь у мінських переговорах екс-президент України Леонід Кучма не є офіційними представником України і, відповідно, не уповноважені підписувати які-небудь офіційні документи.

Він підкреслив, що призначення Києвом свого офіційного представника є першою і головною вимогою.

"Наскільки я знаю таке призначення можливе вже сьогодні, тому що Київ поспішає", - додав він.

Нагадаємо, 26 січня в Донецьку за посередництва російської сторони відбулася зустріч глав ДНР і ЛНР з представниками України. Українську сторону представляв Віктор Медвечук. Як повідомив глава ЛНР, на зустрічі обговорювалася можливість відновлення роботи Мінської Контактної групи, а також обмін військовополоненими.

Нагадаємо, після загострення ситуації на Донбасі міжнародне співтовариство заговорило про необхідність провести переговори в Мінську. Так, Президент України Петро Порошенко, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і Президент Франції Франсуа Олланд висловили сподівання, що зустріч тристоронньої контактної групи щодо ситуації в Україні відбудеться до засідання Ради ЄС, тобто до 29 січня. Тим часом постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін звинуватив Україну у блокуванні проведення засідання контактної групи в Мінську.