Порошенко: Ми протягаємо руки миру Росії та сепаратистам

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна протягає руки миру Росії та сепаратистам, яких вона надихає.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна протягає руки миру Росії та сепаратистам, яких вона надихає. Про це заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи на спільному засіданні палат Конгресу США.

"Ми ніколи не піддамося агресії, ми готові боротися. Але ми люди миру. І ми протягаємо руку миру Росії і натхненним Росією сепаратистам. Я готовий робити все можливе, щоб уникнути подальших жертв, навіть якщо війна продовжується. Рано чи пізно, я впевнений, мир повернеться до українських домівок... Я готовий запропонувати сепаратистам більше прав, ніж будь яка українська область мала за всю історію нації. Я готовий обговорювати будь-що окрім незалежності України, її територіальної цілісності та суверенітету", - заявив Порошенко

Він зазначив, що якщо це війна за права, а не за геополітичні амбіції, то рішення буде знайдено.

"Люди по всьому світу ставлять собі одне й те ж запитання: чи ми на порозі нової холодної війни, чи є можливість нової жахливої війни в Європі. Донедавна це вважалося неможливим. Нажаль сьогодні відповідь на усі ці запитання - так", - зазначив Президент.

Проте за його словами, світ не може і не повинен примати це як неминучу даність, якої не можна уникнути.

"В 2008 році Президент Росії провів передвиборчу кампанію під слоганом: свобода краще ніж несвобода. Це було в Росії. У 2008 р. Я впевнений, що мільйони росіян, незважаючи на тривалу агресію досі пам'ятають той слоган і серйозно його сприймають. Давайте нагадаємо їм, що свобода - це не розкіш, це обов'язкова передумова для справжнього успіху народу. Я переконаний, що народ Росії та України має багато доброї волі, щоб подолати період війни та ненависті", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, 16 вересня народні депутати підтримали законопроект № 5081 "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів.

Зазначений закон передбачений мінськими домовленостями, які були досягнуті 5 вересня між Україною і терористичними організаціями ЛНР і ДНР для встановлення на Донбасі перемир'я.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся