ru ua

У Польщі повідомили про виявлення на самописці запису вибуху літака Качинського

У Польщі повідомили про виявлення на самописці запису вибуху літака Качинського Фото: Антоній Мацеревич (flickr.com/ministerstwoobronynarodowej)

Глава Міноборони Польщі анонсував оприлюднення результатів розслідування катастрофи під Смоленськом навесні 2018

У Польщі комісія з розслідування катастрофи Ту-154 президента країни Леха Качинського в 2010 році виявила запис вибуху на одному з самописців. Про це повідомив міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич у суботу, 14 жовтня, передає Polskie Radio.

"Ми знайшли в записі одного з самописців момент вибуху. Він був ідентифікований. Ми здыйснюємо зараз його аналізом і виключення всіх інших можливих інтерпретацій цього електронного запису", - сказав Мацеревич.

Міністр підкреслив, що звіт, у якому будуть не лише викладені висновки комісії, а й названі відповідальні за катастрофу під Смоленськом, буде представлений громадськості до кінця весни наступного року.

Лайнер з президентом Качинським на борту розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року, під час катастрофи загинули всі 96 осіб, які були на борту, серед них польські політики, військове керівництво і суспільне діячі. Усі вони летіли в Росію на жалобні заходи з нагоди 70-ї річниці Катинської трагедії.

Нагадаємо, у серпні польська прокуратура викликала голову Європейської ради Дональда Туска до Варшави на допит як свідка у справі про катастрофу Ту-154 під Смоленськом у 2010 році.