ua en ru

У Польщі на чверть скоротилась кількість заяв щодо працевлаштування українців

У Польщі на чверть скоротилась кількість заяв щодо працевлаштування українців Ілюстративне фото (odnarodyna.org)

Причиною скорочення українських заробітчан називають відтік сезонних робітників

У Польщі на чверть зменшилась кількість заяв про намір щодо працевлаштування громадян України. Це випливає зі звіту польського Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики, передає "Польське радіо".

Зазначається, що у першій половині 2018 року зареєстровано 692 466 заяв про доручення виконання роботи громадянам України. Це на 212 388 менше, аніж в аналогічний період 2017 року.

Як зазначив голова комітету з питань міграції та працевлаштування польсько-української господарчої палати Павло Кулага, однією із причин відтоку українських громадян, які шукають заробітків у Польщі, є зміна правил працевлаштування для іноземців. Також серед факторів введення безвізового режиму із Євросоюзом.

"По-перше, 1 січня 2018 року заяви підприємців про намір прийняти на роботу іноземця стали платними, також цю процедуру змінено і видовжено, що ускладнило торгівлю фіктивними заявами. По-друге, в першій половині минулого року (до 11 червня 2017 року) ще не було безвізового руху для громадян України. Щоб працювати в Польщі на основі біометричного паспорта, надалі необхідна заява, проте можливість вільно перебувати в Шенгенській зоні сприяє також випадкам нелегального працевлаштування без документів", - сказав Кулага.

У зв'язку із цими факторами, за його словами, популярність Польщі як місця сезонної роботи дещо зменшилася, а українці в першій половині 2018 року часто обирали Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни, Ізраїль.

Нагадаємо, за даними польського Інституту публічних справ, у Польщі кількість українських студентів зросла з 10 тисяч до понад 35 тисяч осіб за 3 останні роки.

Згідно з результатами опитування студентів щодо причин навчання в Польщі, українські студенти вказали, зокрема, нижчі витрати на життя, ніж в інших країнах та можливість після закінчення вишу знайти роботу за спеціальністю.