ua en ru

Омелян здасть свої паспорти для виїзду за кордон, - прокурор

Омелян здасть свої паспорти для виїзду за кордон, - прокурор Фото: Володимир Омелян (РБК-Україна)

Відповідне рішення ухвалив Солом'янський суд

Згідно з рішенням Солом’янського суду, міністр інфраструктури Володимир Омелян повинен здати свої паспорти для виїзду за кордон. Про це повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Валентин Мусіяка журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, міністр інфраструктури зобов’язаний здати свої дипломатичний та закордодоний паспорти.

"Паспорти наразі знаходяться у підозрюваного. Він їх поки не здавав з клопотанням про повернення. Факт здачі паспортів, будемо вирішувати… Сьогодні (потрібно здати, - ред..)", - додав Мусіяка.

За словами прокурора, рішення суду щодо запобіжного заходу Омеляну є остаточним і прокуратура готова його прийняти та виконувати.

"Ми просили інший запобіжний захід, клопотання прокурора не задовольнили. Але я думаю, що суддя впевнений, що не помилилась, а всі поручителі зможуть забезпечити процесуальну поведінку підозрюваного", - сказав Мусіяка.

"Хочу зауважити, що на даний час - це не обвинувачення, це не вирок, це належна кримінально-правова процедура. Це підозра. В подальшому, сторона захисту зможе надати пояснення стосовно всіх обставин, які встановлені в ході досудового розслідування. Тільки після того, буде визначена достатність доказів для звернення до суду з обвинувальним актом", - повідомив прокурор.

Нагадаємо, 14 вересня Солом'янський районний суд міста Києва вирішив віддати міністра інфраструктури України Володимира Омеляна на поруки.

Напередодні Національне антикорупційне бюро України оголосило Омеляну підозру незаконному збагаченні і приховуванні доходів. За даними слідства, він за останні вісімнадцять років отримав 2,17 млн гривень офіційного доходу, тоді як його витрати лише в період з 2008 року по 26 квітня 2015 рік склали не менше 3,45 млн гривень.